ЗМІ: одне з суден, що потрапило під удар в Ормузькій протоці – грецький танкер
Одне із трьох суден, які потрапили під удар в Ормузькій протоці – між берегами Ірану й Оману – танкер із грецьким власником.
Про це повідомляє Kathimerini, пише "Європейська правда".
За інформацією видання, одне із постраждалих в Ормузькій протоці суден – танкер Star Gwyneth, що належить компанії Star Bulk.
Перед цим 10 березня повідомляли, що в Ормузькій протоці та Перській затоці вранці у середу потрапили під удари три цивільних судна. Одне з них, вантажне судно, у той момент перебувало у протоці біля берегів Оману, ще один контейнеровоз – біля берегів ОАЕ в районі міста Рас-ель-Хайма, та ще один балкер – на північний захід від Дубаю.
Нагадаємо, Ормузька протока є стратегічно важливою для експорту нафти й газу з країн Близького Сходу, цим маршрутом прямує близько 20% світових постачань.
З початком війни США та Ізраїлю проти Ірану рух суден майже паралізований, що призвело до зростання цін на енергоресурси на світовому ринку.
Трамп пригрозив Ірану набагато жорсткішими ударами у разі спроб повністю заблокувати Ормузьку протоку й зупинити експорт нафти з Перської затоки. У Центральному командуванні США заявили, що протягом 10 березня уразили численні судна іранського флоту в районі Ормузької протоки, у тому числі міноносці.
Президент Франції Емманюель Макрон заявив, що Париж разом із союзниками готує "суто оборонну" місію задля виходу з Перської затоки заблокованих там суден, зокрема нафтових танкерів.
В адміністрації Трампа нібито обговорюють подальше пом'якшення санкцій щодо нафти РФ через ситуацію на світовому ринку на тлі війни на Близькому Сході.
Також неофіційно повідомляють, що США попросили Ізраїль не бити по нафтових об’єктах Ірану – зокрема через те, що вони можуть спровокувати масові іранські удари у відповідь по енергетичній інфраструктурі в країнах Перської затоки.
Ще на цю тему
- 25.04.2026 Друга спроба відбуксувати російський ЗПГ-танкер біля берегів Лівії зазнала невдачі
- 13.04.2026 Российский танкер «Арктик Метагаз» отбуксировали в международные воды Средиземного моря
- 13.04.2026 Поблизу грецького Криту врятували понад 90 мігрантів
- 12.04.2026 Швеція затримала судно, яке підозрюють у забруднені Балтійського моря
- 03.04.2026 Спрогнозировать направление движения поврежденного газовоза Arctic Metagaz невозможно - заявили в Ливии
- 01.04.2026 Біля берегів Туреччини затонув човен з мігрантами: є загиблі
- 28.03.2026 Аварія з танкерами у Керченській протоці: у Росії обіцяють утилізувати рештки судендо кінця року
- 20.03.2026 Экипаж танкера «Арктик Метагаз» вернулся в Россию. Неуправляемое судно продолжает дрейф в Средиземном море
- 18.03.2026 У румунському порту затонув буксир, є загиблий та зниклі безвісти
- 18.03.2026 Патрульный катер эстонской пограничной службы затонул у берегов Греции
- 16.03.2026 Мальта запретила судам приближаться к дрейфующему российскому СПГ–танкеру на 5 морских миль
- 04.03.2026 Естонія вручила ноту російському послу через порушення територіальних вод криголамом «Мурманськ»