Азербайджан замовив 40 турецьких станцій наведення ASELPOD для своїх винищувачів
Азербайджан замовив у Туреччини 40 прицільно-навігаційних систем ASELPOD для інтеграції на винищувачі JF-17 Block III.
Про замовлення повідомила база даних Шведського міжнародного інституту досліджень миру (SIPRI), яка містить детальну інформацію про міжнародні передачі озброєнь та військової техніки, передає Мілітарний із посиланням на Global Defense Insight.
Розроблений компанією ASELSAN, ASELPOD — це електрооптична система розвідки, спостереження та наведення, призначена для сучасних бойових літаків.
Система включає високопродуктивні ІЧ- та телевізійні камери для виявлення та ідентифікації цілей на великій дальності.
Також вона оснащена лазерним далекоміром і цілевказівником із двома довжинами хвиль, що дозволяє завдавати точних ударів боєприпасами з лазерним наведенням.
ASELPOD підтримує розширену обробку зображення та відстеження кількох цілей, підвищуючи обізнаність про тактичну обстановку, а також забезпечує точне геолокаційне визначення цілей і стабілізацію, що підтримує місії як «повітря–повітря», так і «повітря–земля».
Торік Азербайджан для своїх Повітряних сил замовив 40 китайсько-пакистанських багатоцільових винищувачів JF-17.
JF-17 — одномісний, одномоторний багатофункціональний винищувач четвертого покоління. Літак має трикутне крило з передкрилком і розвиненими кореневими напливами, поворотне горизонтальне оперення та однокільове вертикальне.
Винищувачі Block-III оснащені РЛС з активною фазованою антенною решіткою KLJ-7A, тепловізійною оглядово-прицільною станцією та іншим сучасним обладнанням, а також двигунами WS-13.
Вбудоване озброєння включає китайську копію радянської 23-мм гармати ГШ-23-2 із боєкомплектом 180 снарядів (у перспективі можлива заміна на копію 30-мм гармати ГШ-301).
На семи вузлах зовнішньої підвіски можна розмістити різноманітне озброєння класу «повітря–повітря» і «повітря–поверхня» вагою до 3700 кг.
Ще на цю тему
- 05.03.2026 Азербайджан тимчасово призупиняє всі рейси в міжнародному аеропорту Нахчивана
- 27.12.2025 Казахстан опубликовал промежуточный отчет о крушении самолета AZAL под Актау
- 27.12.2025 У Росії припинили кримінальну справу за фактом аварії літака AZAL: у МЗС Азербайджану відреагували
- 26.07.2025 Азербайджан ожидает от России принятия ответственности за инцидент с самолетом AZAL - Хикмет Гаджиев
- 25.07.2025 В Азербайджані встановили нових учасників збиття цивільного літака AZAL
- 02.07.2025 Авіатроща біля Актау: ЗМІ отримали запис, на якому росіянин віддає наказ відкрити вогонь
- 07.06.2025 Азербайджан замовив 40 винищувачі JF–17 у Пакистану
- 26.03.2025 Российская авиакомпания объявила о возобновлении рейсов в Баку
- 06.02.2025 Азербайджан подаватиме на Росію в суд через відмову визнати збиття літака
- 05.02.2025 В правительстве Азербайджана заявили, что упавший в Казахстане самолет был сбит российской ракетой
- 05.02.2025 Оприлюднено попередні результати розслідування авіакатастрофи азербайджанського літака біля Актау
- 03.02.2025 Азербайджанская авиакомпания приостанавливает все рейсы по маршруту Баку – Астрахань – Баку