Естонія вручила ноту російському послу через порушення територіальних вод криголамом «Мурманськ»
МЗС Естонії викликало тимчасового повіреного у справах РФ для вручення ноти через те, що російський криголам "Мурманськ" без дозволу увійшов у територіальні води країни.
Як передає Укрінформ, про це повідомила ERR.
За даними естонського зовнішньополітичного відомства, російський криголам "Мурманськ" 28 лютого без дозволу увійшов до територіальних вод Естонії в районі острова Вайндлоо у Фінській затоці.
Естонська сторона підкреслила, що подібні дії порушують встановлені процедури та правила проходження криголамів у територіальних водах.
За даними МЗС, криголам "Мурманськ" надавав допомогу танкеру Olympic Friendship, що застряг у кризі. Міністерство закордонних справ Естонії та Військово-морські сили Естонії не були повідомлені про захід судна до територіальних вод, і криголам не відповідав на запити естонських військовослужбовців по радіозв'язку.
Російський криголам перебував у територіальних водах Естонії 4 хвилини.
"Цією нотою ми нагадуємо Російській Федерації, що в естонських територіальних водах, зокрема у період криголамного сезону, діють чіткі та недвозначні правила", - заявив міністр закордонних справ Маргус Цахкна.
Він додав, що дотримання цих правил є обов'язковим для всіх, щоб запобігти подальшим порушенням процедури.
Нагадаємо, 4 лютого естонські правоохоронці затримали у внутрішніх водах країни контейнеровоз Baltic Spirit під прапором Багамських островів та з російським екіпажем за підозрою у перевезенні до РФ контрабанди з Еквадору.
Ще на цю тему
- 13.04.2026 Российский танкер «Арктик Метагаз» отбуксировали в международные воды Средиземного моря
- 13.04.2026 Поблизу грецького Криту врятували понад 90 мігрантів
- 12.04.2026 Швеція затримала судно, яке підозрюють у забруднені Балтійського моря
- 03.04.2026 Спрогнозировать направление движения поврежденного газовоза Arctic Metagaz невозможно - заявили в Ливии
- 01.04.2026 Біля берегів Туреччини затонув човен з мігрантами: є загиблі
- 28.03.2026 Аварія з танкерами у Керченській протоці: у Росії обіцяють утилізувати рештки судендо кінця року
- 20.03.2026 Экипаж танкера «Арктик Метагаз» вернулся в Россию. Неуправляемое судно продолжает дрейф в Средиземном море
- 18.03.2026 У румунському порту затонув буксир, є загиблий та зниклі безвісти
- 18.03.2026 Патрульный катер эстонской пограничной службы затонул у берегов Греции
- 16.03.2026 Мальта запретила судам приближаться к дрейфующему российскому СПГ–танкеру на 5 морских миль
- 11.03.2026 ЗМІ: одне з суден, що потрапило під удар в Ормузькій протоці – грецький танкер
- 04.03.2026 Російський LNG–танкер ARCTIC METAGAZ загорівся у Середземному морі – ЗМІ