Європейська Stark відкриває в Україні центр досліджень і розробок дронів
Європейська компанія Stark, яка виробляє безпілотники, відкриває в Україні R&D-центр (Research & Development, центр досліджень і розробок).
Про це "Оборонці" повідомили в пресслужбі компанії.
Новий центр площею 2 тис. м² розрахований на понад 200 фахівців. Новий підрозділ займатиметься розробкою, інтеграцією рішень, навчанням операторів і технічною підтримкою. Стверджується, що діяльність майданчика має скоротити шлях від проєктування до серійного виробництва безпілотників.
Stark спеціалізується на розробці безпілотного озброєння, зокрема дронів-камікадзе Virtus, які доопрацьовують на основі зворотного зв'язку від військових операторів у Європі та в Україні.
У Stark вважають, що відкриття центру в Україні дозволить щодня доопрацьовувати технології з урахуванням реальних даних з поля бою.
"Війна Росії проти України кардинально змінила безпековий ландшафт Європи. Росія реорганізувала свою оборонну промисловість для ведення війни, і цей конфлікт показав, що стримування зараз залежить не лише від військових можливостей, а й від здатності забезпечувати стабільне виробництво", – зазначив COO українського підрозділу Stark Максим Черкіс.
У компанії заявляють, що розглядають Україну як партнера у формуванні нової архітектури європейської безпеки. У перспективі Stark планує розширити присутність аж до повноцінного виробництва БПЛА в Україні. Паралельно Stark відкриває новий офіс у Греції, розширюючи присутність компанії в Європі.
Stark фокусується на безпілотних системах нового покоління з елементами ШІ та підвищеною стійкістю до РЕБ. Компанія працює з 2024-го в Німеччині, Швеції, Україні та Великій Британії зі штаб-квартирою в Берліні.
Нагадаємо, Stark презентувала свій перший ударний безпілотник Virtus на виставці Defense Tech Valley 2025. Апарат має дальність польоту до 100 км і може нести до 5 кг корисного навантаження. Наведення здійснюється за допомогою візуальної навігації та сенсорного модуля. Virtus вже використовується українськими військовими. Після виявлення початкових недоліків виробник оперативно вніс зміни, що підвищило ефективність апарата.
Ще на цю тему
- 19.02.2026 Україна отримає "винищувачі" реактивних "Шахедів" і крилатих ракет
- 16.02.2026 Україна отримала 4,4 млн боєприпасів у рамках «чеської ініціативи» – Павел
- 14.02.2026 Українська компанія Tencore запустила спільне виробництво НРК TerMIT в Німеччині
- 13.02.2026 Зеленському передали перший український дрон "Лінза 3.0", вироблений в Німеччині
- 13.02.2026 Зеленський: цього року Україна отримає 10 тисяч дронів, спільно виготовлених з Німеччиною
- 13.02.2026 Експорт української зброї стартує найближчими тижнями - Федоров
- 11.02.2026 Україна розробила лазерну зброю проти БпЛА – The Atlantic
- 11.02.2026 Бригади ЗСУ додатково отримали 4,5 мільярди на закупівлю дронів і РЕБ
- 06.02.2026 Україна отримає від Канади авіаційні ракети для посилення ППО
- 06.02.2026 У Литві хочуть залучити в країну більше українських компаній ОПК
- 04.02.2026 Україна та Японія планують укласти угоду про трансфер оборонного обладнання й технологій
- 03.02.2026 Генсек НАТО впевнений, що Європа знайде понад $15 млрд на закупівлю зброї для ЗСУ