Кримчанина Рустема Мурасова окупанти етапували у колонію в Удмуртії
Фігуранта другої Севастопольської групи у справі Хізб ут-Тахрір Рустема Мурасова етапували з в’язниці у Владимирі до виправної колонії №8 у селищі Хохряки (Республіка Удмуртія).
Про це повідомляє "Кримська солідарність" з посиланням на власні джерела.
"Мурасова везли з зупинками у містах Кіров, Іжевськ та Пугачов. Етап із в’язниці розпочався місяць тому. 15 січня цього року чоловіка доставили до ВК-8, однак чи є це кінцевим місцем або лише транзитним пунктом — політв’язню наразі невідомо. За словами співрозмовника "Кримської солідарності", зараз Рустем Мурасов страждає від постійного головного болю та високого тиску, йому призначили медикаментозне лікування. Проте, як стало відомо після його прибуття до колонії, половина призначених препаратів зникла", — йдеться у повідомленні.
Рустем Мурасов — активіст із Севастополя. Разом з іншими фігурантами другої Севастопольської групи у справі Хізб ут-Тахрір його затримали 17 серпня 2021 року.
У травні 2023 року Південний окружний військовий суд Росії засудив Мурасова до 12 років позбавлення волі з відбуванням перших чотирьох років у тюрмі та одного року обмеження волі після звільнення. В листопаді того ж року апеляційний суд залишив вирок без змін.
17 серпня 2021 року в окупованому Криму російські силовики затримали після масових обшуків у будинках кримських татар п'ятьох людей: активістів Рустема Мурасова і Рустема Таїрова з Нахімовського району Севастополя, Джеббара Бекірова з Балаклавського району, активіста Завура Абдуллаєва з Бахчисарайського району та Раїфа Февзієва з Сімферопольського району.
Мурасова тоді затримували вдруге. Перший раз — у лютому 2016 року, але потім його відпустили. Цього разу його затримали після повернення активіста з суду над кримськими татарами в Ростові-на-Дону, куди він їздив підтримати представників свого народу.
Ще на цю тему
- 13.04.2026 Осужденного россиянами крымчанина Сейтосманова этапировали в колонию в Иркутскую область
- 01.04.2026 Арешти жінок у окупованому Криму почали набувати системного характеру — КРЦ
- 30.03.2026 Кримського політвʼязня Салієва перевели в іншу колонію у Тульській області в Росії
- 14.03.2026 Окупаційний суд у Сімферополі продовжив арешт фігуранткам першої жіночої «справи Хізб ут–Тахрір»
- 28.02.2026 Кримського політв’язня Яшара Муєдінова етапували до Омська: родина понад місяць не знала де він перебуває
- 12.02.2026 У Криму окупанти після незаконного обшуку вивезли з дому в невідомому напрямку Нарімана Сейталієва / Фото
- 12.02.2026 Фігуранти ялтинської «справи Хізб ут-Тахрір» уже 10 років незаконно утримуються під вартою
- 10.02.2026 Кримського політв'язня Заура Абдуллаєва доправили з в'язниці до колонії в Тамбові
- 21.01.2026 Кримський політв’язень Тофік Абдулгазієв перебуває у критичному стані в тюремній лікарні РФ
- 21.01.2026 Кримського політв’язня Рустема Мурасова після етапування до колонії в Саратовській області помістили в ШІЗО
- 26.12.2025 Чотирьох кримськотатарських жінок не випустили із СІЗО: «верховний суд» окупованого Криму відхилив апеляцію
- 16.12.2025 Окупанти засудили Ельдара Карамурзаєва до 8 років колонії у справі батальйону імені Номана Челебіджіхана