У Фінській затоці пошкодили один з підводних кабелів зв'язку між Естонією та Фінляндією
Телекомунікаційна компанія Elisa повідомила про пошкодження кабельного з'єднання зв'язку між Фінляндією та Естонією у Фінській затоці.
Відповідну заяву компанії наводить ERR, повідомляє "Європейська правда".
Несправність була виявлена вранці в середу. У компанії зазначили, що завдяки резервованій структурі мережі пошкодження не впливає на послуги Elisa ні у Фінляндії, ні в Естонії.
"Пошкодження могло торкнутися деяких клієнтів, які орендують по цьому кабелю прямі канальні з'єднання. Ми перебуваємо з цими клієнтами на зв'язку і використовуємо для відновлення їх з'єднань інші кабелі", – повідомили в Elisa.
Компанія додала, що підготовка до усунення несправності вже ведеться.
Тим часом представники фінської влади повідомили, що у пошкодженні підозрюється судно.
Зокрема, президент Фінляндії Александер Стубб повідомив, що влада провела огляд судна, яке підозрюється у пошкодженні кабелю у Фінській затоці.
Стубб додав, що Фінляндія уважно стежить за ситуацією у тісній співпраці.
"Фінляндія готова до різних викликів у сфері безпеки і ми будемо реагувати на них у разі необхідності", – підкреслив він.
Нагадаємо, за останні роки у Балтійському морі сталася серія підозрілих інцидентів з пошкодженням комунікаційних та енергетичних кабелів. Найгучнішими випадками були пошкодження підводного газопроводу Balticconnector та енергетичної лінії Estlink 2 у Фінській затоці.
Після цих інцидентів низка країн НАТО запустили місію "Балтійський вартовий" (Baltic Sentry), що патрулює у найважливіших районах Балтійського моря для охорони підводної інфраструктури.
Ще на цю тему
- 09.02.2026 У Латвії заявляють, що Росія вербує її громадян для диверсій
- 07.02.2026 Глава МЗС Литви: Путін блефує щодо енергетичного перемир’я і продовжує терор
- 07.02.2026 Литва висловила РФ протест через атаки по енергооб’єктах в Україні
- 07.02.2026 Естонія заборонила в'їзд понад тисячі осіб, що воювали на боці РФ проти України
- 05.02.2026 Естонія розкритикувала участь російських спортсменів в Олімпійських іграх в Італії
- 05.02.2026 В Естонії відпустили затримане судно, що прямувало до РФ: підозри не підтвердились
- 05.02.2026 Лідери Латвії та Естонії закликали призначити спецпредставника ЄС для переговорів з РФ
- 03.02.2026 Прем'єрка Литви: немає причин для потепління у відносинах з Білоруссю
- 03.02.2026 Глава МЗС Естонії про російський обстріл: "Це не дипломатія, це державний терор"
- 30.01.2026 Глава МЗС Литви написав МКС щодо нових ордерів для росіян за атаки на енергетику України
- 30.01.2026 В Естонії пропонують заборонити купувати нерухомість росіянам і білорусам без посвідки на проживання
- 28.01.2026 Латвія готує план для швидкого закриття доріг на східному кордоні