Науседа про санкції проти РФ: час націлитись на недоторканних
Президент Литви Гітанас Науседа наголосив на потребі вдарити санкція по тих російських компаніях, які досі вважалися недоторканними у цьому питанні.
Про це він сказав після прибуття на саміт ЄС у Брюсселі, повідомляє Європейська правда.
Науседа наголосив, що зараз необхідно підтримувати Україну всіма засобами.
"Санкції проти Росії і Білорусі мають бути жорсткими. Зараз не час для вагань. Ми повинні торкнутися недоторканних, як-от "Газпром", як "Новатек", як "Лукойл", – сказав литовський президент.
Він уточнив, що тільки сміливі рішення справді завдають болю і мають значний вплив на російську економіку, яка зараз у не дуже гарній формі.
"Ми повинні зробити більше зусиль, щоб змусити Росію відчути ціну її агресії", – сказав він.
Раніше стало відомо, що новий, 20-й пакет санкцій Європейського Союзу проти Росії буде презентований незабаром після Нового року.
Як повідомляла "Європейська правда", глава МЗС України Андрій Сибіга звернув увагу на те, що російська економіка зіткнулась із "драматичними проблемами", й у зв’язку з цим закликав країни Заходу посилити санкційний тиск на РФ та розповів, як це можна зробити.
Водночас Європейський Союз вирішив запроваджувати санкції щодо суден "тіньового флоту", які перевозять російську нафту, окремо від санкційних пакетів.
Докладно з переліком російських підприємств під санкціями можна ознайомитись у Базі даних юридичних осіб, щодо яких запроваджено санкції України, ЄС, Канади, Великобританії та США у зв'язку з російською агресією проти України.
Ще на цю тему
- 25.06.2026 Московська біржа на новому мінімумі: інвестори реагують на ризики мобілізації
- 25.06.2026 Beretta продовжує експортувати стрілецьку зброю до РФ в обхід санкцій — The Insider
- 25.06.2026 Госбанки Кыргызстана прерывают обслуживание десятков компаний из-за санкционных рисков
- 25.06.2026 США виключили з санкцйного списку сімох росіян і два судна
- 24.06.2026 Ирландский глиноземный завод помогает РФ производить оружие для войны –правозащитники
- 24.06.2026 У Німеччині проходять обшуки у справі колишньої дочірньої компанії Газпрому
- 24.06.2026 Рада ЄС продовжить секторальні санкції проти Росії на рік замість пів року
- 20.06.2026 Британія послабила обмеження проти дочірньої компанії «Лукойлу» в Австрії
- 20.06.2026 Акції «Газпрому» обвалилися до рівнів 2008 року після зниження ставки ЦБ Росії
- 19.06.2026 В Латвії схвалили обмеження видачі дозволів на проживання громадянам РФ та Білорусі
- 19.06.2026 Лідери ЄС погодилися продовжити санкції проти РФ на рік замість 6 місяців
- 18.06.2026 Британская компания заплатит рекордную сумму за нарушение санкций против РФ