Берлін викликав російського посла через кібератаку та дезінформацію
Німеччина викликала російського посла через кібератаку та операцію з дезінформації, пов’язану з німецькою виборчою кампанією, заявив речник Міністерства закордонних справ Німеччини.
Як повідомляє видання Радіо.Свобода, за даними речника МЗС, кібератаку на німецьку службу управління повітряним рухом у серпні 2024 року приписують підтримуваній ГРУ російській хакерській групі Fancy Bear.
Він додав, що спроби вплинути на вибори в Німеччині на початку цього року були точно пов’язані зі Storm-1516, проросійською операцією впливу, яку раніше спостерігали на президентських виборах у США 2024 року та яку розслідувала влада США.
«Аналіз наших служб показує, що кампанія поширює штучно згенеровані псевдорозслідувальні дослідження, діпфейки, послідовності зображень, псевдожурналістські вебсайти та сфабриковані свідчення свідків на різних платформах», – сказав речник, якого цитує Reuters.
Уряд Німеччини неодноразово звинувачував Москву у масштабних кібератаках. Речник заявив, що подальші дипломатичні та політичні заходи мають бути схвалені урядом.
Російське посольство наразі ці звинувачення Берліна не коментувало. Кремль раніше заявляв, що європейські звинувачення в диверсіях або гібридній кампанії є повністю необґрунтованими.
У травні 2025 року розвідувальні служби Великої Британії та її союзників звинуватили підрозділ російської спецслужби ГРУ, відомий як APT 28 або Fancy Bear, у спробі отримати доступ до камер відеоспостереження, щоб відстежувати західну допомогу, яка надходить до України, та перешкоджати постачанню.
Ще на цю тему
- 02.04.2026 Німецькі митники вилучили активи компаній, які експортували до РФ підсанкційні товари
- 25.03.2026 ЗМІ: у Німеччині викрили ймовірних шпигунів РФ, що могли готувати напад на виробника дронів
- 19.03.2026 Внутрішня розвідка Німеччини фіксує зростання рівня шпигунства та саботажу
- 23.02.2026 Мерц: під керівництвом Путіна РФ опустилась до найнижчого варварства
- 23.02.2026 Politico: Германия одобрила участие «Росатома» в европейском ядерном проекте
- 13.02.2026 Бундестагу дозволили відмовляти у допуску помічникам депутатів зі зв'язками з РФ
- 05.02.2026 Росія оголосила працівника посольства Німеччини персоною нон ґрата
- 05.02.2026 Германия расширяет полномочия разведки для борьбы с российскими диверсантами
- 30.01.2026 Немецкие чипы попадают в российские дроны в обход санкций
- 06.01.2026 Соратник Путіна закликав викрасти Мерца. Берлін відреагував
- 31.12.2025 В Германии прекратили дело против миллиардера Усманова из-за нарушения санкций
- 17.12.2025 Німецькі політики закликали закрити Російський дім у Берліні