Британський флот супроводив російську субмарину до Ла–Маншу
Королівські ВМС Британії заявили, що їм довелось супроводити російський підводний човен, аби "захистити" британські води.
Про це повідомляє BBC, пише Європейська правда.
Британський танкер супроводжував російський підводний човен "Краснодар", коли той рухався на поверхні з Північного моря через протоку Дувр у Ла-Манш.
Королівські ВМС додали, що були готові "перейти до протичовнових операцій", якби "Краснодар" занурився під воду.
Інцидент став черговим у серії випадків активності російського флоту у британських водах. Уряд Британії заявляє, що за останні два роки кількість російських суден, які становлять загрозу британським водам, зросла на 30%. Росія стверджує, що провокує ситуацію Британія.
Російський підводний човен та його буксир "Алтай" відстежувався танкером Королівського флоту Tidesurge, на борту якого був спеціалізований вертоліт Merlin.
Капітан Джеймс Аллен, командир Tidesurge, заявив, що судно забезпечило "демонстрацію присутності й стримування під час нашого переходу з Північного моря до Ла-Маншу".
Військово-морські сили продовжували супроводжувати російський підводний човен та його буксир, доки ті не наблизилися до північного заходу Франції, після чого спостереження передали союзнику по НАТО.
Раніше стало відомо, що Британія і Норвегія об’єднують зусилля флотів для нагляду за субмаринами РФ.
У листопаді біля британських берегів помітили російський шпигунський корабель "Янтарь". Тоді у Лондоні навіть попередили про готовність до військової відповіді, якщо його дії почнуть становити загрозу. У Москві по-хамськи відповіли на це попередження.
Ще на цю тему
- 19.03.2026 Патрушев анонсировал военные конвои для российского торгового флота
- 04.03.2026 В рамках госиспытаний малый ракетный корабль Балтфлота РФ выполнил стрельбы из комплекса «Панцирь–М»
- 04.03.2026 Корабли ВМФ РФ провели учения в Балтийском и Баренцевом морях
- 10.02.2026 На «ремонті» 9-й рік: РФ залишила крейсер «Адмірал Кузнєцов» іржавіти – Олександр Коваленко
- 02.02.2026 Корабли Балтийского флота РФ отработали задачи по уничтожению подводной лодки
- 26.01.2026 РФ прикрывает «серый» экспорт нефти штыками ВМФ — Британия
- 08.01.2026 Росіяни бояться виводити кораблі у Азовське море: у ВМС України назвали причини
- 29.12.2025 Cубмарина РФ преследовала британское судно во время картографирования газопровода
- 16.12.2025 ВМФ России получил новую подводную лодку проекта 677 «Великие Луки»
- 08.12.2025 Після 24 років ремонту та модернізації атомного підводного човна «Иркутск» під ракети «циркон» та «калибр» його просто утилізують
- 04.12.2025 Індія орендує в Росії атомний підводний човен за 2 млрд доларів — Bloomberg
- 04.12.2025 Балтийский флот РФ получил новый буксир