Естонія виділяє 3,5 мільйона євро на Starlink для України
Естонія вирішила виділити Україні 3,5 мільйона євро на придбання систем зв'язку Starlink в рамках ІТ-коаліції, щоб таким чином поліпшити ІТ-потенціал України та підтримати її у протидії російській агресії.
Про це оголосило Міністерство оборони Естонії, повідомляє "Європейська правда".
Як зазначив очільник естонського оборонного відомства Ханно Певкур, Україна сама поінформувала про необхідність підтримки для забезпечення зв'язку Starlink.
"І зрозуміло, це надзвичайно важлива допомога для них, яка має помітний ефект на полі бою. Можливості Starlink є особливо важливими, враховуючи бажання України значно збільшити кількість дронів, які потребують високопродуктивного інтернет-з'єднання", – сказав Певкур.
Він нагадав, що Україна щодня бореться за свободу всієї Європи, в тому числі й Естонії.
"Тому, крім зброї, критично важливою є також інформаційно-технологічна підтримка, і тому я радий, що ми можемо допомогти Україні в покращенні її ІТ-потужностей, тим самим збільшуючи її шанси на перемогу у війні, яка щодня забирає сотні людських життів", – додав Певкур.
3,5 мільйони євро, виділені на придбання систем зв'язку Starlink, надходять з пакета допомоги Україні, який Естонія запланувала на 2025 рік.
Кошти, призначені для спільних закупівель Starlink, будуть спрямовані через ІТ-коаліцію, яку очолюють Естонія та Люксембург.
Цього року Естонія надала Україні військову допомогу в розмірі близько 0,3 % від ВВП Естонії. Допомога була спрямована на придбання військової допомоги для України через естонські підприємства, навчання, що проводиться Збройними силами, та розвиток інформаційних технологій за допомогою ІТ-коаліції.
Нагадаємо, у серпні Державний департамент США ухвалив рішення про потенційний продаж Україні послуг супутникового зв’язку та пов’язаного обладнання на суму близько 150 млн доларів.
А у четвер країни Північної Європи та Балтії, що входять до НАТО, погодилися профінансувати пакет у розмірі 500 млн доларів в рамках ініціативи PURL, за допомогою якої закуповується американська зброя для України.
Ще на цю тему
- 16.06.2026 Міністр оборони Латвії передав українським військовим 14 бронемашин
- 16.06.2026 На саміті G7 обговорять фінансування України – Фон дер Ляєн
- 13.06.2026 Нідерланди заклали в бюджет по €3 мільярди на підтримку України у 2027-2029 роках - представник Міноборони
- 12.06.2026 Норвегія ратифікувала Конвенцію про створення компенсаційної комісії для України
- 10.06.2026 Німеччина профінансує укладений Україною супутниковий контракт на 240 млн євро з компанією Planet Labs
- 06.06.2026 Глава МЗС Словаччини передав Україні медичне обладнання на суму понад 300 тисяч євро
- 04.06.2026 У Литві ратифікували Конвенцію про створення компенсаційної комісії для України
- 28.05.2026 Рада ЄС схвалила виділення Україні майже 2,8 млрд євро в межах Ukraine Facility
- 28.05.2026 Зеленський розповів про новий пакет допомоги від Швеції
- 28.05.2026 ЗМІ: уряд Швеції оголосить про передачу Україні перших винищувачів Gripen
- 26.05.2026 Нідерланди передали Україні понад 60 пікапів і безпілотні системи
- 26.05.2026 Японія допоможе відновити українські порти, що постраждали від російських атак