Швеція у ЄС наполягає на «репараційному кредиті» для України із заморожених активів РФ
Міністерка фінансів Швеції Елізабет Свантессон заявила, що Європейський Союз має продовжувати роботу над пропозицією щодо використання заморожених активів російського центрального банку для України, оскільки інших варіантів немає.
Про це повідомляє Bloomberg, передає Укрінформ.
«Ми зробимо все необхідне, щоб залучити до плану всі країни», – заявила Свантессон журналістам у п’ятницю перед зустріччю з колегами з ЄС у Люксембурзі.
Вона додала, що «оскільки війна триває, деякі країни більше обмежуються і не хочуть робити стільки, скільки Швеція та країни Північної Європи і Балтії», щоб фінансувати Україну.
Повідомляється, що міністри ЄС продовжують працювати над «репараційним кредитом», який мобілізує до 185 мільярдів євро заморожених активів РФ, що наразі зберігаються в брюссельській кліринговій палаті Euroclear, для покриття бюджетних потреб Києва та фінансування деяких його військових потреб.
Зазначається, що план є юридично складним, оскільки ЄС хоче обійти пряме вилучення коштів, щоб уникнути репутаційної шкоди для своєї фінансової системи, валюти євро, а також судових позовів.
Єврокомісія, виконавчий орган ЄС, також хоче сприяти відновленню іммобілізації активів кваліфікованою більшістю замість одноголосності, як це вимагається наразі, щоб запобігти потенційному вето Угорщини.
З огляду на правові проблеми, Бельгія попросила надійних гарантій, що їй не доведеться покривати потенційні судові витрати на позови з боку Росії. Це прохання зараз опрацьовується посадовцями ЄС.
Очікується, що лідери ЄС обговорять цей план на саміті наприкінці жовтня, а Комісія може виступити з юридичною пропозицією щодо «репараційного кредиту» незабаром після цього, якщо буде достатня політична підтримка після вирішення складних юридичних і технічних питань.
Наразі Україна потребує від своїх донорів близько 65 мільярдів доларів на 2026-2027 роки, крім того, близько 60 мільярдів доларів на військову допомогу, пише Bloomberg.
Як повідомляв Укрінформ, міністерка закордонних справ Латвії Байба Браже заявила, що всі в Європі погоджуються, що заморожені активи РФ мають бути використані на відновлення і реконструкцію України, а не повернуті Росії.
Ще на цю тему
- 14.11.2025 Главный госбанк Путина сообщил о падении ВВП три квартала подряд – росСМИ
- 04.10.2025 Американський Citibank остаточно згортає бізнес у Росії
- 06.09.2025 Бельгія не передасть заморожені російські активи в інтересах України - МЗС
- 13.08.2025 Санкції б'ють по "Роснефти": найбільший банк Індії відмовився від роботи з її активами
- 12.08.2025 Чистая прибыль Сбербанка за 7 мес выросла до 971,5 млрд рублей
- 11.08.2025 Банки Таїланду припинили відкривати рахунки росіянам
- 05.08.2025 Російський суд зняв заборону на продаж підрозділу Raiffeisen Bank
- 27.06.2025 Росіяни перестали платити за кредитними картками: заборгованість більш ніж $7 мільярдів – Forbes
- 26.06.2025 Банківську систему Росії може чекати колапс протягом року, - Bloomberg
- 06.06.2025 Банк Росії знизив облікову ставку після тиску влади та бізнесу
- 31.05.2025 Кремль запускає "цифровий рубль" для тотального контролю росіян, - ГУР
- 27.05.2025 Найбільший банк Таїланду почав блокувати рахунки росіян. У країні проживає до 50 тисяч громадян РФ