Азербайджан знову викликав посла РФ на тлі конфлікту між країнами
До Міністерства закордонних справ Азербайджану удруге за тиждень викликали посла Росії Михаїла Євдокимова у звʼязку з конфліктом, викликаним силовим затриманням азербайджанців у Єкатеринбурзі.
Про це, як пише "Європейська правда", йдеться в повідомленні МЗС Азербайджану.
Російському послу під час виклику до зовнішньополітичного відомства в Баку заявили протест "у зв'язку з недружніми діями і кроками російської сторони, що завдають шкоди відносинам між двома країнами".
"Було знову висловлено глибоку стурбованість у зв'язку із загибеллю двох азербайджанців і важкими пораненнями інших наших співвітчизників в результаті протиправних дій правоохоронних органів Росії під час рейдів 27 червня в Єкатеринбурзі", – ідеться в повідомленні.
Зеленський підтримав Алієва на тлі конфлікту Азербайджану з Росією
Євдокимову також вказали на ознаки етнічної нетерпимості щодо азербайджанців у російських ЗМІ.
"Було також підкреслено, що подавати позицію Азербайджану з цього питання як втручання у внутрішні справи Росії є необґрунтованим", – зазначили у відомстві.
Нагадаємо, вдень у понеділок в Азербайджані заявили про затримання двох агентів російської ФСБ, які працювали під прикриттям в пропагандистському агентстві "Sputnik Азербайджан".
Згодом стало відомо, що затриманими є виконавчий директор "Sputnik Азербайджан" Ігор Картавих і шеф-редактор Євгеній Бєлоусов. Їх, а також ще пʼятьох росіян, у вівторок узяли під варту.
Затримання відбулись на тлі скандалу з РФ, який спалахнув після того, як в Єкатеринбурзі затримали понад 50 вихідців з Азербайджану за нерозкритою кримінальною справою про вбивство Юніса Пашаєва у 2001 році.
Ще на цю тему
- 10.07.2025 Росія депортувала главу азербайджанської діаспори Підмосков'я
- 02.07.2025 Російські силовики провели затримання азербайджанських бізнесменів
- 01.07.2025 В Азербайджане задержали еще 7 сотрудников главного агентства российской госпропаганды
- 01.07.2025 Азербайджан розслідуватиме смерть своїх громадян внаслідок насильства силовиків РФ
- 30.06.2025 Азербайджан затримав двох агентів ФСБ, які видавали себе за журналістів
- 30.06.2025 В Азербайджані скасували всі російські культурні заходи
- 30.06.2025 Азербайджан висловив протест Росії через затримання своїх громадян
- 10.06.2025 Азербайджан відреагував на заяви Мединського щодо Нагірного Карабаху
- 05.05.2025 Баку вимагає від Москви пояснень через недопуск до РФ депутата парламенту
- 22.04.2025 Нарышкин использовал визит в Баку для распространения антизападной пропаганды
- 24.03.2025 Азербайджан примет участие в выставке “Россия–Halal Expo”
- 21.03.2025 Россия хочет урегулировать с Азербайджаном ситуацию с «Русским домом»