Угорщина ветувала план Ради ЄС щодо заборони російських енергоносіїв
Глава Міністерства закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявив, що його країна ветувала висновок за підсумками Ради ЄС з енергетики, в якому містився заклик далі працювати над забороною на газ і нафту з Росії.
Про це він написав у соцмережі Х, передає Європейська правда.
У понеділок, 16 червня, Сійярто заявив, що Угорщина заветувала висновок Ради з енергетики, що закликає Єврокомісію просувати план із заборони російського газу та нафти.
Угорський міністр зазначив, що енергетична політика "належить до питань національної компетенції", тому Брюссель не повинен цим займатися.
За його словами, план Єврокомісії "ставить під загрозу наш суверенітет і енергетичну безпеку".
"З огляду на ескалацію на Близькому Сході ми запропонували взагалі не виносити такий план на розгляд", – додав глава МЗС Угорщини.
Зазначається, що цього дня ж у Люксембурзі пройшло засідання Ради ЄС з енергетичних питань, на якій Рада обговорила поступову відмову від імпорту російських енергоносіїв, які все ще продовжують купувати країни-члени.
Після цього, ЗМІ писали, що Брюссель цього тижня представить правові механізми для остаточного припинення імпорту російських викопних енергоносіїв до ЄС – проте боротьба з залежністю від російських ядерних технологій залишається важчим завданням.
Ще на цю тему
- 12.07.2025 Фіцо очікує на угоду з Єврокомісією до вівторка, щоб розблокувати санкції проти РФ
- 12.07.2025 Глава МЗС Естонії закликає до жорстких санкцій проти РФ після нового масованого удару
- 12.07.2025 Словаччина продовжує блокувати 18-й пакет санкцій ЄС проти РФ
- 11.07.2025 Росія в обхід санкцій ввозить австрійські верстати для кування стволів гаубиць - ЗМІ
- 11.07.2025 Зеленський про нові санкції США та ЄС проти Росії: думаю, ми дуже близькі
- 10.07.2025 Мерц звернувся особисто до Фіцо через блокаду санкцій ЄС проти Росії
- 10.07.2025 У Чехії розпочали розслідування проти компаній, які постачали підсанкційні товари до Росії
- 10.07.2025 Естонія погрожує заблокувати санкції ЄС проти Росії: названо умову
- 09.07.2025 Малави обвиняет Россию в махинациях с танкером – Bild
- 09.07.2025 Європарламент закликав ЄС конфіскувати заморожені активи РФ для оборони і відбудови України
- 09.07.2025 ЄС не ухвалив 18–й пакет санкцій проти РФ через вето Словаччини. Наступна спроба 11 липня
- 09.07.2025 В Естонії натякнули на блокування санкцій проти РФ без зниження цінової стелі на нафту