За матеріалами СБУ підозри отримали ще двоє «депутатів» окупаційного «парламенту» у Криму
За матеріалами СБУ підозри отримали ще двоє колаборантів, які насаджують окупаційну політику РФ у тимчасово захопленому Криму.
Про це повідомила Служба безпеки України у Фейсбуці.
Мова йде про “депутатів” так званої “державної ради Республіки Крим” третього скликання, які були добровільно обрані до окупаційного парламенту у 2024 році.
За даними слідства, один із фігурантів наразі обіймає посаду окупаційного ректора Керченського державного морського технологічного університету.
Другий зловмисник - керівник аграрного підприємства, який протягом 10 років виконував повноваження “депутата” незаконної Джанкойської міськради.
Відомо, що колаборанти підтримали ворога відразу після захоплення півострова та у 2014 році увійшли до лав прокремлівської партії «єдіная росія».
На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки заочно повідомили фігурантам про підозри за ч. 5 ст. 111-1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність).
Оскільки викриті колаборанти перебувають на непідконтрольній території України, тривають комплексні заходи для притягнення їх до відповідальності за злочини проти України.
Розслідування проводили співробітники СБ України в АР Крим за процесуального керівництва Прокуратури в АР Крим та м. Севастополі.
Ще на цю тему
- 02.05.2026 Российские власти Севастополя не могут завершить программу отселения людей из аварийного жилья
- 01.05.2026 Україні вдалося повернути з РФ лише 12 цивільних кримських політв’язнів - правозахисник
- 30.04.2026 За матеріалами СБУ заочний вирок отримав заступник окупаційного “міністра сільського господарства” у Криму.
- 29.04.2026 В окупованому Криму російські силовики заявили про чергове затримання за звинуваченням у «підготовці теракту»
- 23.04.2026 Перешел на сторону оккупантов и получил должность в Ялте: в Украине вынесли приговор экс-сотруднику МВД из Крыма
- 22.04.2026 Российское правительство Крыма получило нового министра экологии
- 22.04.2026 У Криму окупанти відбирають у людей будинки - Центр нацспротиву
- 20.04.2026 Російські війська масово мінують узбережжя Криму, побоюючись висадки десанту ЗСУ - Волошин
- 20.04.2026 «В Крыму детей учат, что убить украинца это подвиг» – юрист БФ Save Ukraine Мирослава Харченко
- 17.04.2026 Кримського політв’язня Ігоря Купіча етапували до колонії в Республіці Комі
- 17.04.2026 В Крыму разрешили хоронить за счет государства в картонных гробах
- 16.04.2026 В Крыму российский суд отклонил апелляцию задержанных крымских татарок