Японія перевантажує російську нафту з підсанкційного танкера
Японська нафтопереробна компанія Taiyo Oil Co. приймає російську нафту, доставлену танкером з чорного списку Міністерства фінансів США та Європейського Союзу.
Про це повідомляє агентство Bloomberg, пише Економічна правда.
Токійська компанія Taiyo перевантажує 600 тис барелів сахалінської нафти з танкера Voyager, доставлених з терміналу "Пригородне" на острові Сахалін.
Представник компанії підтвердив Bloomberg факт поставки і заявив, що компанія придбала нафту за запитом Міністерства економіки, торгівлі та промисловості Японії. За його словами, якби Японія не змогла відвантажити сиру нафту, це вплинуло б на виробництво скрапленого природного газу.
До лютого 2022 року японські нафтопереробні заводи імпортували з проєкту "Сахалін-2" в середньому чотири партії нафти на місяць. Mitsui & Co. і Mitsubishi Corporation зберегли в проєкті свої частки в розмірі 12,5% і 10%, коли пізніше того ж року Росія провела його реструктуризацію.
"Японія дозволила імпорт сахалінської суміші з міркувань енергетичної безпеки. Цей виняток було продовжено до кінця червня 2026 року в 17-му пакеті санкцій ЄС проти Росії 21 травня. Існує також виняток США, термін дії якого закінчується 28 червня і який зазвичай продовжується", – говориться у публікації.
Показовим є те, що вантаж на судні з чорного списку приймає країна "Великої сімки". "Ця поставка – перша за останні два роки з Росії – свідчить про те, що покупці в усьому світі дедалі легше ведуть справи з Москвою, оскільки війна в Україні триває вже четвертий рік", – зазначає Bloomberg.
"Деякі імпортери російської нафти неохоче приймають вантажі, що перевозяться на суднах, які потрапили під санкції OFAC, і багато з них простоюють місяцями після внесення до чорного списку. Але з приходом до влади Трампа ці вагання, схоже, зменшуються", – робить висновок агентство.
У той же час, поставки до Індії, наприклад, залишаються практично необмеженими, незважаючи на попередні обіцянки цієї країни дослухатися до заходів США. А з кінця січня щонайменше 20 партій російської нафти було доставлено покупцям до Китаю та Сирії на суднах, що потрапили під санкції США, зазначає Bloomberg.
У січні 2025 року Управління з контролю за іноземними активами США (OFAC) занесло Voyager, який раніше називався Vernadsky Prospect, до чорного списку зі 161 судна, затвердженого президентом Джо Байденом у січні. У лютому судно потрапило до списку ЄС.
Докладно з переліком російських підприємств під санкціями можна ознайомитись у Базі даних юридичних осіб, щодо яких запроваджено санкції України, ЄС, Канади, Великобританії та США у зв'язку з російською агресією проти України.
Ще на цю тему
- 13.06.2025 Ціни на нафту «вибухнули» до рекорду з 2022 року після атаки Ізраїлю на Іран
- 07.06.2025 Сургутнефтегаз добыл 53,7 млн тонн нефти в 2024 году – росСМИ
- 03.06.2025 Нефтяная экономика России трещит по швам: прибыль «Роснефти» обвалилась почти на 60%
- 30.05.2025 Російський «Лукойл» отримує мільярди євро в обхід санкцій ЄС
- 28.05.2025 РФ наращивает экспорт нефти в Индию с участием судов под санкциями
- 28.05.2025 Каспийский трубопроводный консорциум с января по 23 мая отгрузил на морском терминале более 28 млн тонн нефти
- 26.05.2025 Панама посилює контроль за перевантаженням нафти між танкерами під своїм прапором
- 26.05.2025 «Набридло читати геройські рапорти». Експерт розповів, що не так із санкціями проти російських танкерів
- 22.05.2025 Британія пропонує G7 знизити граничну ціну на російську нафту
- 22.05.2025 Если есть возможность закрыть Датские проливы для «теневого флота» РФ, ею стоит воспользоваться — евродепутат
- 20.05.2025 ЗМІ: ЄС запропонує G7 знизити стелю цін на російську нафту до $50
- 14.05.2025 Росія на межі паливної кризи: НПЗ знижують завантаження – Служба зовнішньої розвідки