Більшість італійських компаній залишились вести бізнес у Росії
Після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну у 2022 році та запровадження західних санкцій понад 70% італійських компаній продовжили роботу в РФ.
Про це заявив президент Італо-російської торгової палати (ІРТП) Вінченцо Трані в інтерв’ю російському РБК, пише Економічна правда.
За його словами, близько третини італійських компаній, присутніх на російському ринку, все ж вирішили піти. Це переважно підприємства з незначною часткою російського обороту, державні компанії, а також бізнеси, чия продукція потрапила під санкції.
Компанії, що залишились, "адаптувались до нових умов і намагаються зменшувати ризики, збільшуючи прибуток", зазначив Трані. Він також додав, що ті, хто вийшов із ринку, "зазнали серйозних втрат", тоді як ті, хто залишився, зараз переоцінюють доцільність своєї присутності в РФ.
Італійські компанії, за словами Трані, виходили з російського ринку без державної підтримки, на відміну від німецьких, інвестиції яких були застраховані урядовою програмою Hermes.
Це дозволило німецьким компаніям отримати компенсацію, чого італійські фірми були позбавлені. Трані вказав, що "відхід з ринку без компенсації міг завдати значної шкоди репутації компаній перед інвесторами та партнерами".
За даними ІРТП, італійський бізнес у РФ переважно представлений у сфері сільського господарства, харчової промисловості, обладнання та автопрому.
Докладно з переліком російських підприємств під санкціями можна ознайомитись у Базі даних юридичних осіб, щодо яких запроваджено санкції України, ЄС, Канади, Великобританії та США у зв'язку з російською агресією проти України.
Ще на цю тему
- 06.06.2025 У Фінляндії громадянину Ізраїлю не дозволили купити АЗС через його зв'язки з РФ
- 26.05.2025 Малый и средний бизнес в РФ зафиксировал максимальное с 2022 года падение продаж
- 07.04.2025 Багаті росіяни почали масово закривати компанії в "недружніх" країнах
- 01.04.2025 Forbes: За последний год в России появилось 15 новых миллиардеров
- 28.03.2025 Samsung і не тільки. Південнокорейські гіганти готуються до повернення в Росію, - ЗМІ
- 27.03.2025 До Росії повернувся перший закордонний бренд
- 20.03.2025 В РФ шведский телекоммуникационный бренд Ericsson передали производителю кондиционеров – СМИ
- 18.03.2025 Французька Louis Dreyfus продала агрохолдинг у РФ
- 12.03.2025 «Ни при каких обстоятельствах». Крупнейшие компании Германии заявили, что не вернутся в Россию
- 12.03.2025 «Бизнес с Путиным – плохой бизнес». Американские компании не вернутся в Россию, даже если она договорится с Трампом
- 06.03.2025 Друзі Путіна збираються купити найбільший родинний бізнес у Німеччині
- 05.03.2025 Тысячи западных компаний наполняют военный бюджет РФ, оставаясь в стране