Данія відправить ДТЕК перші компоненти для найбільшої в Україні Тилігульської ВЕС
Данія готується до відправки компанії ДТЕК перших компонентів для завершення будівництва Тилігульської вітроелектростанції.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на повідомлення ДТЕК.
"Компанія Vestas готує до відправлення перше обладнання для будівництва другої черги Тилігульської вітроелектростанції — найбільшої ВЕС в Україні та найбільшої приватної інвестиції в енергетику країни за всю її історію. Проєкт реалізується компанією ДТЕК за ініціативи її акціонера Ріната Ахметова. Перше обладнання виготовлено на заводі Vestas у місті Рінгкьобінг, Данія", - йдеться в ньому.
Зазначається, що в урочистостях з нагоди завершення виробництва першого компоненту ВЕС взяли участь президент і генеральний директор Vestas Генрік Андерсен, міністр промисловості, бізнесу та фінансів Данії Мортен Бьодсков, а також генеральний директор Експортно-інвестиційного фонду Данії (EIFO) Педер Лундквіст.
Також в ДТЕК наголосили, що завдяки підтримці EIFO компанія залучила 370 млн євро кредитного фінансування.
В повідомленні підкреслили, що активна фаза будівництва другої черги ВЕС розпочнеться восени 2025 року і триватиме до кінця 2026-го. Після завершення робіт Тилігульський вітропарк зможе забезпечувати електроенергією близько 900 тисяч українських домогосподарств.
Раніше повідомлялося, що ДТЕК Ріната Ахметова планує збільшити потужність Тилігульської ВЕС до 500 МВт за 450 млн євро.
Ще на цю тему
- 07.03.2026 «Укренерго» повідомило про наслідки нічної російської атаки для енергосистеми
- 25.02.2026 Зеленський: Єврокомісія підтримає ремонт енергетичної інфраструктури України
- 21.02.2026 Фіцо погрожує Україні зупинкою постачання електроенергії з понеділка
- 21.02.2026 Швейцарія відправила Україні партію енергетичного обладнанння
- 19.02.2026 Енергосистему України потрібно адаптувати через застаріле радянське обладнання, - Єврокомісія
- 22.01.2026 Україна останніми днями отримала понад 50 тонн обладнання для енергетиків - Шмигаль
- 20.01.2026 Уряд готує резервне живлення для виробників продуктів через ризики блекауту
- 16.01.2026 Україна скликає енергетичний "Рамштайн" через обстріли РФ
- 06.01.2026 Мерц: Україна на межі гуманітарної енергетичної кризи
- 13.12.2025 У Міненерго повідомили про знеструмлення споживачів у шести областях через атаки РФ
- 13.12.2025 У Групі семи висловила готовність посприяти зміцненню енергетики України
- 03.12.2025 Зеленський доручив провести перезавантаження наглядових рад в обороні та енергетиці