Російські хакери атакували урядові сайти Румунії у день президентських виборів
Російська хакерська група DDOSIA (NoName057) атакувала декілька вебсайтів влади та кандидатів у президенти Румунії в неділю, 4 травня, – у день першого туру виборів президента.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Politico.
Зазначається, що хакерська атака торкнулася сайтів Конституційного суду Румунії, головного урядового порталу та сайту Міністерства закордонних справ Румунії.
Також хакери спрямували свої зусилля на сайти чотирьох кандидатів у президенти, серед яких були Крін Антонеску, якого підтримують владні партії Румунії, і мер Бухареста Нікушор Дан, який балотувався як незалежний кандидат.
Згодом хакери взяли на себе відповідальність за кібератаку у своєму Telegram-каналі, перерахувавши сайти, які атакували.
Національне управління кібербезпеки Румунії заявило, що вебсайти, які перелічила хакерська група, вже працювали о 14 годині за місцевим часом.
Сама ж хакерська атака відбулася у день, коли в країні проходив перший тур повторних президентських виборів.
Конституційний суд країни скасував перший раунд минулого року через звинувачення переможця цього раунду, маловідомого ультранаціоналіста Келіна Джорджеску, у незаконній агітації та потенційний вплив Росії.
Відповідно до розсекречених документів румунської розвідки, у день виборів у листопаді минулого року та після них було скоєно понад 85 000 кібератак на ІТ-систему румунського виборчкому.
Як повідомляв Укрінформ, лідер румунських ультраправих Джордже Сіміон з великим відривом здобув перемогу в першому турі президентських виборів.
Підрахунок бюлетенів із майже 99,6% виборчих дільниць демонструє, що 55-річний мер Бухареста Нікушор Дан посів друге місце із 21% голосів, поступившись Сіміону, який набрав 40,6%.
Ще на цю тему
- 16.05.2025 Связанные с ГРУ РФ хакеры нацелились на оборонные компании Болгарии и Румынии
- 13.05.2025 Росіяни зламали сайт Кримськотатарського ресурсного центру
- 24.01.2025 Російські хакери взяли на себе відповідальність за глобальний збій ChatGPT
- 20.01.2025 Роботу держреєстрів повністю відновлено після російської кібератаки – Стефанішина
- 10.01.2025 Відновлено роботу всіх основних сервісів порталу ЄДР після масштабної кібератаки РФ
- 10.01.2025 Турция создала управление кибербезопасности для борьбы с киберугрозами
- 02.01.2025 Китайські хакери зламали відповідальний за санкції підрозділ Мінфіну США – WP
- 01.01.2025 Хакери ГУР атакували ресурси російського «Лукойла» - джерело
- 30.12.2024 Мін'юст відновив роботу перших трьох реєстрів після кібератаки
- 09.12.2024 Кіберугрупування спробувало атакувати оборонні підприємства України
- 30.10.2024 У Microsoft заявили про масштабну фішингову атаку російських хакерів
- 02.10.2024 США і Британія вперше публічно пов’язали ексофіцера ФСБ із хакерською групою