За пропаганду служби в армії РФ серед дітей Криму повідомлено про підозру Олександру Дьяченку
СБУ за процесуального керівництва прокуратури автономії заочно повідомила про підозру керівнику військово-патріотичного клубу «Варяг», який здійснює пропаганду служби в збройних силах РФ серед дітей та молоді окупованого Криму.
Про це повідомляють прокуратура АРК та м.Севастополь і Головне управління СБУ в АР Крим, пише Центр журналістських розслідувань.
За інформацією ЦЖР, мова йде про колаборанта Олександра Дьяченка, про якого ми писали у наших розслідуваннях про мілітаризацію кримських дітей. Йому інкриміновано порушення законів та звичаїв війни (ч.1 ст.438 КК України).
«Встановлено, що у грудні 2017 року у м. Сімферополі підозрюваний створив та очолив «військово-патріотичний клуб «Варяг» – організацію, яка на базі трудового, спортивного та передпрофесійного виховання займається підготовкою дітей віком від 14 років до військової служби в армії держави‑агресора. З метою залучення до такої «підготовки» більшої кількості молоді та сприяння їхньому «військово-патріотичному вихованню», у листопаді 2019 року підозрюваний обійняв посаду голови правління «регіональної громадської організації «Союз прикордонників Криму», – інформує прокуратура.
Як зазначили у відомстві, у 2020 році підозрюваний, в інтерв’ю проросійському медіа «Радио/Крым» пропагував добровільний вступ на військову службу до ЗС РФ. Зокрема, закликав підлітків звертатись до центрів з патріотично‑військового виховання та спеціалізованих навчальних закладів, які здійснюють підготовку мобілізаційного резерву для армії ворога.
За даними слідства, додали в главку СБУ, зловмисник керує будівництвом «табору», де рашисти вчитимуть дітей розвідувально-диверсійній діяльності, техніці стрільби із різних видів озброєнь, а також керуванню безпілотниками.
«Дитячий мілітарі-центр знаходитиметься у Сімферополі та буде облаштований смугою перешкод, скеледромом, тирами та водоймою для водолазної підготовки. Відомо, що фінансування на цей «проєкт» фігурант отримав з фонду путінських грантів. Ворожий поплічник має великий досвід «зомбування» українських дітей і займається цим з 2017 року», – зазначили у спецслужбі.
На підставі зібраних доказів слідчі СБУ заочно повідомили фігуранту про підозру за ч.1 ст.438 Кримінального кодексу України (воєнні злочини).
Прокуратура та главк СБУ традиційно не називають ім’я підозрюваного. За інформацією видання, мова йде про громадянина України Дьяченко Олександра Григоровича, 1961 року народження.
Ще на цю тему
- 10.03.2026 Оккупанты подкорректировали проект яхтенной марины в Балаклаве
- 09.03.2026 У ВМС уточнили, що в Криму знищено одразу 3 "Панцирі" та уражено інфраструктуру аеродрому Кіровське.
- 07.03.2026 В Ханском дворце Бахчисарая нашли остатки древней бани
- 05.03.2026 Российский суд приговорил жителя Крыма к двум годам лишения свободы за якобы призывы к «насилию над русскими» в интернете – ФСБ
- 04.03.2026 Суд у Польщі продовжив арешт російського археолога Олександра Бутягіна до 1 червня
- 03.03.2026 В Феодосии подконтрольная РФ администрация города анонсировала на 3 марта учебные стрельбы российских военных
- 27.02.2026 В Крыму под Феодосией в поселке Щебетовка силовики РФ проводят учения по «антитеррору» – российские власти
- 26.02.2026 Прокуратура АРК: суддю в окупованому Севастополі звинувачують з порушенні звичаїв війни
- 23.02.2026 Генштаб: у Криму уражений район зосередження ракетного підрозділу
- 23.02.2026 Российский глава Севастополя получил нового заместителя
- 23.02.2026 Российские власти Крыма увеличили квоты «Артека» для иностранцев
- 21.02.2026 Многих вывезенных в Крым Зубковым животных из зоопарков оккупированной части Украины уже нет – зоозащитница