ЗМІ: Росія просуває в ОБСЄ дипломата, видвореного з Бельгії за шпигунство
Росія домагається призначення на одну з керівних посад в ОБСЄ свого дипломата Дмитрія Іорданіді, який у 2023 році покинув Бельгію, де тоді перебував, через звинувачення у шпигунстві.
Про це йдеться у спільному розслідуванні "Радіо Свобода", EUobserver, бельгійської газети De Morgen, бельгійського тижневика Humo і французької Le Monde, пише "Європейська правда".
Згідно з розслідуванням, Іорданіді, якого бельгійська розвідка вважає пов'язаним зі Службою зовнішньої розвідки Росії, є єдиним дипломатом з 20, який не був оголошений Бельгією персоною нон-грата.
Джерело ЗМІ в західній розвідці повідомило, що Росія відкликала Іорданіді після того, як Бельгія повідомила, що й так оголосить його персоною нон-грата, якщо він не буде відкликаний.
Зараз Москва намагається повернути Іорданіді до ОБСЄ на посаду голови місії організації в Сербії, свідчать документи, які отримало "Радіо Свобода".
Росія також висунула його кандидатуру на посаду голови програмного офісу ОБСЄ в столиці Киргизстану Бішкеку і на таку ж посаду в столиці Казахстану Астані, йдеться в розслідуванні.
Про самого Іорданіді публічно відомо мало. У 2000-х роках він працював у російському посольстві в Сараєві, згодом став головою польового офісу ОБСЄ в Баня-Луці, адміністративному центрі Республіки Сербської і, зрештою, заступником голови місії ОБСЄ в Боснії і Герцеговині.
Імовірно, росіянин залишив цю посаду десь у другій половині 2022 або на початку 2023 року та був переведений до Бельгії. При цьому за кілька місяців перебування там він не відзначився жодною публічною активністю, на відміну від років на Балканах.
На запит "Радіо Свобода" речниця ОБСЄ Александра Тейлор заявила, що набір на всі три посади, куди Росія подала Іорданіді, все ще триває.
Вона уточнила, що призначення потребує згоди чинного голови Організації – ним є міністерка закордонних справ Фінляндії Еліна Валтонен – після консультацій з високопосадовцями ОБСЄ і приймаючої країни.
"Ми дотримуємося суворого процесу відбору кандидатів на всі посади в ОБСЄ", – запевнила Тейлор.
Зазначимо, що це не перший випадок, коли Росія просуває шпигунів під дипломатичним прикриттям. У 2023 році ЗМІ повідомили, що шпигунством може займатись керівник представництва Росії при ЄС Кіріл Логвінов.
Ще на цю тему
- 06.12.2024 Новим генсеком ОБСЄ став турецький дипломат Сінірліоглу
- 06.12.2024 Голова ОБСЄ у присутності Лаврова закликав РФ припинити агресію та вивести війська з України
- 05.12.2024 Поки РФ не закінчить жорстокої війни проти України, її членство в ОБСЄ слід призупинити – Сікорський
- 14.11.2024 Як Кремль використовує ОБСЄ: Україна назвала мету брехливих заяв Росії про війну
- 06.11.2024 В ОБСЄ розглянуть залучення Росією солдатів КНДР до війни проти України
- 04.07.2024 Росія більше не братиме участь у роботі Парламентської асамблеї ОБСЄ
- 03.07.2024 Россия заявила о приостановке участия в Парламентской ассамблее ОБСЕ
- 24.02.2024 «Трійка ОБСЄ» закликала Росію вивести війська з України
- 14.02.2024 Росія призупинить участь у Парламентській асамблеї ОБСЄ
- 01.01.2024 Мальта після російського шантажу починає головування в ОБСЄ
- 02.12.2023 В ОБСЄ офіційно схвалили компроміс з РФ, що продовжить життя організації
- 02.12.2023 Росія виступала проти головування Казахстану в ОБСЄ