Російський «Лукойл» знайшов покупця на свій НПЗ у Болгарії
Російська нафтова компанія "Лукойл" планує до кінця цього року продати нафтопереробний завод у Болгарії – свій найбільший актив на Балканах – катарсько-британському консорціуму.
Про це пише Financail Times, повідомляє БізнесЦензор.
Як зазначається, угода, яка має бути завершена до кінця року, є ознакою зменшення впливу Москви на балканські енергетичні мережі.
Покупцем контрольної частки в "Лукойл Нефтохім Бургас" на узбережжі Чорного моря стане консорціум, що складається з Oryx Global, контрольованої катарським бізнесменом Ганімом бін Саад Аль Саадом, та лондонського товарного торгового дому DL Hudson.
Як пише видання, загальноєвропейська заборона на імпорт російської нафти після повномасштабного вторгнення Росії в Україну в 2022 році ускладнила роботу "Лукойлу" в Болгарії.
Болгарія також чинила тиск на "Лукойл", щоб той вийшов із країни, і минулого року обклала НПЗ "Лукойла" 60% податком на прибуток та заборонилв експорт російської нафтової продукції з "Лукойл Нефтохім Бургас". Податок буде знижено до 15% лише після продажу активу.
Також на підприємстві має бути проведена модернізація за 500 млн євро для того, щоб завод міг переробляти легші неросійські сорти нафти.
Як повідомлялося, у липні парламент Болгарії підтримав законопроєкт, відповідно до якого нафтовий термінал "Росенец", що перебував у концесії російської компанії "Лукойл", повернеться під контроль Болгарії.
На підставі цього уряд країни повідомив компанію "Лукойл Нафтохім Бургас", що з 15 серпня нафтопереробне підприємство має термін 30 днів, щоб повернути термінал "Росенец" державі.
На початку вересня влада Болгарії встановила контроль над нафтовим терміналом "Росенец", яким раніше керувала "Лукойл Нефтохім Бургас".
"Росенец" – єдиний спеціалізований нафтовий термінал на болгарському узбережжі Чорного моря. Він перебуває під контролем "Лукойла" з 2011 року, коли російській компанії надали право на його концесію на 35 років.
Термінал обслуговує єдиний нафтопереробний болгарський завод "Нефтохім Бургас", який може переробляти 196 барелів нафти на добу і також належить "Лукойлу".
Нагадаємо, у квітні Болгарія оштрафувала російський "Лукойл" на 100 млн євро за зловживання своїм домінуючим становищем шляхом обмеження доступу до складів та транспортної інфраструктури.
Докладно про санкції можна дізнатися у Базі даних юридичних осіб, щодо яких запроваджено санкції України, Канади, Великобританії, ЄС та США у зв'язку з російською агресією проти України.
Ще на цю тему
- 09.12.2024 Україна та Естонія у спільній заяві закликали до посилення санкційного тиску на Росію
- 09.12.2024 Финляндия готова поддержать санкции против российского никеля – росСМИ
- 09.12.2024 У Росії збанкрутів один з найбільших виробників чіпів
- 07.12.2024 ЗМІ: Латвія та Литва загальмували ухвалення 15-го пакета санкцій ЄС проти Росії
- 07.12.2024 Bloomberg: Євросоюз веде перемовини з США щодо пом’якшення санкцій проти російського «Газпромбанку»
- 07.12.2024 Компания из Италии поставляет сталелитейное оборудование для производств, работающих на ВПК РФ
- 07.12.2024 РФ в обход санкций закупает детали для судов у компании из Нидерландов
- 07.12.2024 Найбільший у світі суверенний фонд може почати продаж російських акцій
- 06.12.2024 Через санкції російський "Аерофлот" почав закуповувати старі літаки як джерело запчастин
- 06.12.2024 Санкції поступово підривають російське виробництво зброї, - The Washington Post
- 05.12.2024 Российский банк ВТБ закрывает единственное дочернее подразделение в Африке
- 05.12.2024 В ЄС пояснили, як Лавров потрапив на Мальту попри санкції