Росія посилює економічну співпрацю з Іраном – ISW
Прем'єр-міністр Росії Михайло Мішустін прибув до Ірану
У понеділок, 30 вересня, прем'єр-міністр Росії Михайло Мішустін прибув до Ірану з метою зміцнення економічної співпраці між країнами.
Як інформує видання« Главком» про це повідомляє у своєму звіті Інститут вивчення війни (ISW).
Як розповіли журналісти, Мішустін зустрівся з президентом Ірану Масудом Пезешкіаном і висловив сподівання, що Росія та Іран підпишуть масштабну угоду про стратегічне співробітництво на саміті БРІКС, який відбудеться 22-24 жовтня в Казані (Татарстан).
Крім того, він провів зустріч з першим віце-президентом Ірану Мохаммадом Резою Арефом, де обговорювалися можливості російських інвестицій у різні галузі Ірану. Також Мішустін мав перемовини з міністром нафти Ірану Мохсеном Пакнеджадом.
За словами посла Ірану в Росії Казема Джалалі, головною метою візиту є розвиток торговельно-економічних зв'язків між країнами.
Як кажуть в ISW, російські та іранські посадовці вважають посилення економічної та фінансової співпраці важливою частиною загального зміцнення відносин між двома країнами.
Відносини між Іраном і Росією
За останні роки значно зміцніли, особливо на тлі спільних інтересів у сфері безпеки, енергетики та геополітики. Ці дві країни мають спільні цілі в регіоні, включаючи прагнення обмежити вплив західних держав, таких як США, а також розширити свій вплив на Близькому Сході та в Центральній Азії.
З початком повномасштабної війни Росії проти України у 2022 році Іран став важливим союзником Москви. Одним із ключових аспектів цієї підтримки є постачання Іраном військової техніки, зокрема безпілотників. Іранські дрони, такі як Shahed-136, використовуються Росією для атак на українську інфраструктуру, зокрема на енергетичні об’єкти. Ці дрони завдають значної шкоди цивільним об'єктам і є частиною стратегії Росії щодо знищення критичної інфраструктури України.
Нагадаємо, раніше аналітики ISW заявили, що Іран передав Росії сотні балістичних ракет малої дальності для підтримки її вторгнення в Україну. В обмін Тегеран сподівається отримати російські винищувачі Су-35.
До слова, раніше речник МЗС Ірану Нассер Канаані заявив, що Іран не є частиною російсько-української війни та виступає за її політичне врегулювання. Ця заява була зроблена у відповідь на запитання про можливу передачу Росії іранських балістичних ракет для війни проти України.
Нагадаємо, раніше Іран заявив, що готовий розпочати ядерні перемовини на полях Генеральної Асамблеї ООН у Нью-Йорку, якщо «інші сторони будуть готові».
Ще на цю тему
- 08.10.2024 Держдеп США: Поглиблення зв'язків між Іраном і РФ неймовірно дестабілізує світ
- 05.10.2024 Іран попросив Росію про допомогу через можливу ізраїльську атаку, - NYT
- 04.10.2024 ЄС готує пакет санкцій проти Ірану за постачання Росії балістичних ракет – Bloomberg
- 25.09.2024 Россия ведет переговоры с хуситами о поставках ракет – Reuters
- 21.09.2024 Reuters: Іран не передав Росії пускові установки для своїх балістичних ракет
- 17.09.2024 Президент Пезешкиан утверждает, что Иран не передавал РФ оружие со времени его вступления в должность
- 16.09.2024 Представители военных ведомств России и Ирана обсудили вопрос совместного морского патрулирования
- 16.09.2024 Росія та Іран готуються підписати угоду про «всеосяжну співпрацю» – Reuters
- 13.09.2024 Іран міг передати Росії технології по двигунам до крилатих ракет, і це також небезпечно, як і Fath-360
- 12.09.2024 ЄС готує санкції за передачу Іраном балістичних ракет Росії
- 12.09.2024 Іран передав Росії 220 балістичних ракет Каспійським морем - Sky News / Супутникове фото
- 10.09.2024 Блінкен підтвердив передачу Іраном балістичних ракет Росії: будуть санкції