Голова МЗС Ірану прибув до Росії на заплановану зустріч із Путіним
Міністр закордонних справ та ключовий переговірник Ірану Аббас Аракчі прибув до Санкт-Петербурга, де, як очікується, 27 квітня зустрінеться з президентом Росії Володимиром Путіним.
Зустріч відбувається на тлі невизначеності щодо майбутнього мирних переговорів між США та Іраном за посередництва Пакистану, пише Радіо Свобода.
Посол Тегерана в Москві Казем Джалалі написав у соцмережі X, що Аракчі зустрінеться з Путіним під час свого візиту. Російські чиновники підтвердили, що президент РФ планує зустрітися з іранським дипломатом.
Джалалі додав, що Аракчі «консультуватиметься з російськими чиновниками щодо поточного стану переговорів, припинення вогню та супутніх подій».
«Координація взаємодії та просування спільних програм на регіональному та міжнародному рівнях є найважливішим завданням цієї поїздки», – написав він, додавши, що Іран та Росія перебувають «єдиним фронтом» проти західних країн.
Прем’єр-міністр Пакистану Шехбаз Шаріф під час зустрічі з міністром закордонних справ Ірану Аббасом Аракчі в Ісламабаді, 25 квітня 2026 року
Тим часом президент Сполучених Штатів Дональд Трамп заявив, що Тегеран «може зателефонувати нам», якщо хоче переговорів, але повинен відмовитися від будь-яких планів щодо створення ядерної зброї.
Ще на цю тему
- 15.04.2026 РФ готова оказать помощь Ирану в решении вопроса с обогащенным ураном – Лавров
- 11.04.2026 РФ та Іран активізували трафік через Каспійське море: вочевидь перекидаючи зброю
- 09.04.2026 Утечка документов «Росатома» раскрыла детали экстренного снабжения ядерной программы Ирана
- 27.03.2026 Путін допомагає Ірану з ударами: у Німеччині назвали цинічну мету Кремля
- 27.03.2026 Канада розширила санкції проти Ірану за військову підтримку Росії
- 26.03.2026 Західна розвідка дізналася, що Росія передає Ірану для війни зі США
- 18.03.2026 WSJ: Росія розширює підтримку Ірану в атаках на американські сили
- 16.03.2026 Російські компанії відновили експорт зерна до Ірану через Каспійське море
- 16.03.2026 Іран заявив, що Росія та Китай надають країні «військову допомогу»
- 12.03.2026 Росія евакуювала співробітників з іранської АЕС «Бушер»
- 09.03.2026 Іран визнав співпрацю з РФ під час війни на Близькому Сході
- 07.03.2026 Сотрудники российского посольства покинули Иран