США схвалили продаж Румунії винищувачів F–35
Державний департамент США ухвалив рішення про можливий продаж уряду Румунії винищувачів F-35 і супутнього обладнання.
Про це повідомляє Європейська правда з посиланням на дані Агентства зі співробітництва в галузі безпеки Пентагону.
Агентство надало необхідну сертифікацію, повідомивши сьогодні Конгрес про цей можливий продаж.
Уряд Румунії звернувся з проханням придбати 32 літаки F-35A Lightning II Joint Strike Fighter і 33 двигуни Pratt & Whitney F135-PW-100, а також інше супутнє обладнання.
Загальна вартість оцінюється в 7,2 мільярда доларів.
"Запропонований продаж покращить спроможність Румунії протистояти нинішнім і майбутнім загрозам шляхом подальшого оснащення її для виконання місій з самооборони і регіональної безпеки, водночас посилюючи оперативну сумісність зі Сполученими Штатами та іншими членами НАТО", – йдеться у повідомленні.
Минулого року Румунія оголосила про плани придбати 32 винищувачі F-35 у американського виробника Lockheed Martin на загальну суму 6,5 мільярдів доларів.
Закупівля F-35 була схвалена Вищою радою оборони Румунії у квітні минулого року. Після цього Міноборони країни звернулось до парламенту для отримання згоди на початок процесу закупівлі.
Нещодавно США схвалили продаж Румунії ракет AIM-120 AMRAAM, сумісних із винищувачами F-16 та F-35, для зміцнення її протиповітряної оборони.
Ще на цю тему
- 06.11.2025 Рішення США скоротити військову присутність у Румунії не є чимось незвичайним – генсек НАТО
- 30.10.2025 Скорочення контингенту США в Румунії демонструє довіру до спроможностей Європи - уряд ФРН
- 29.10.2025 Міністр оборони Румунії розповів, чи бачить загрозу після скорочення контингенту США
- 08.10.2025 Очільниця МЗС Румунії зустрінеться з Рубіо – ймовірно, обговорюватимуть співпрацю і візит Дана до США
- 21.08.2025 ЗМІ: європейці закликають Трампа розмістити F-35 у Румунії, щоб "захистити Україну"
- 14.07.2025 Компанія Трампа хоче збудувати у Румунії багатоквартирну висотку
- 03.05.2025 США вирішили виключити Румунію з програми безвізового режиму
- 01.05.2025 США схвалили продаж Румунії системи Patriot
- 09.04.2025 У Румунії не отримували інформації щодо планів США вивести війська
- 03.04.2025 Румунія обіцяє підтримку своєму бізнесу, по якому вдарять тарифи Трампа
- 26.03.2025 США відклали безвіз для громадян Румунії
- 19.02.2025 США погодили продаж Румунії 400 авіабомб GBU–39