Влада Британії закрила платформу з «російською» назвою, що стояла за глобальним шахрайством
Британська влада закрила онлайн-платформу, яка дозволяла злочинцям здійснювати шахрайські телефонні дзвінки з метою викрадення грошей у сотень тисяч людей по всьому світу.
Про це повідомило Національне агентство з боротьби зі злочинністю (NCA), передає «Європейська правда» з посиланням на Reuters.
Платформа під назвою "Russian Coms", яка не мала жодного зв'язку з російською державою, дозволяла злочинцям видавати себе за законних абонентів, таких як банки або фірми, що видають кредитні картки, з метою обману жертв телефоном, заявили представники NCA на брифінгу для ЗМІ.
Платформа сприяла здійсненню 1,3 мільйона дзвінків на британські телефонні номери в період з 2021 по 2024 рік і завдала фінансових збитків на десятки мільйонів фунтів стерлінгів, причому тільки у Великій Британії жертвами шахрайства стали 170 тисяч осіб. Офіційні особи не надали оцінок щодо кількості жертв у всьому світі.
У березні та квітні влада заарештувала трьох осіб з Ньюхема, східного Лондона, і відпустила їх під заставу. Двоє з них, як вважають, допомагали створювати і розвивати комп'ютерні мережі, повідомили представники NCA.
Типова схема шахрайства полягає в тому, що клієнту телефонують від імені представника його банку і радять переказати гроші на інший рахунок через виявлення шахрайських дій.
Зараз шахрайство становить 40% усіх злочинів проти фізичних осіб в Англії та Уельсі, причому понад 80% з них здійснюються за допомогою технологій.
"Злочинці все частіше використовують технології для здійснення шахрайства та інших злочинів у промислових масштабах, завдаючи реальної шкоди жертвам у Великій Британії та в усьому світі", – заявив Адріан Серл, директор Національного центру боротьби з економічною злочинністю NCA.
За останні роки британська влада викрила подібні платформи, включаючи iSpoof і LabHost, підкресливши, що кіберзлочинців часто вдається впіймати несподівано.
Russian Coms продавався як телефонний або вебзастосунок і приймав оплату за допомогою криптовалюти. Скріншот, наданий NCA, рекламував щомісячну послугу за 350 фунтів стерлінгів ($446), яка пропонувала такі можливості, як 5 000 хвилин зашифрованих дзвінків з будь-якої точки світу та цілодобову підтримку клієнтів.
Додаткові функції включали "утримання музики" та послуги зі зміни голосу.
Ще на цю тему
- 12.08.2024 Журналист-расследователь призвал Запад отозвать репортеров из России, чтобы предотвратить аресты
- 06.08.2024 Роспропаганда поширює фейк з Румунії про нібито «провальне» навчання українських пілотів F-16
- 09.07.2024 Sputnik, RT і Царьград: Чорногорія заборонила низку пропагандистських російських медіа
- 25.06.2024 У Росії заблокують доступ до сайтів понад 80 ЗМІ країн Євросоюзу
- 25.06.2024 В ЕС ограничат доступ к сайтам РИА Новости, «Известий», «Российской газеты» и Voice of Europe из-за пропаганды
- 07.06.2024 ГУР: Спецслужби Росії готують ІПСО проти української розвідки за $15 млн
- 03.06.2024 Росія фінансує пропаганду у 48 країнах світу через "Правфонд", - The Guardian
- 01.06.2024 У Росії оголосили небажаним німецький медіа-проєкт Dekoder
- 28.05.2024 Латвія закрила доступ до ще одного прокремлівського сайту
- 15.05.2024 Посли ЄС схвалили заборону низки пропагандистських ресурсів Росії
- 26.04.2024 У Росії журналіста Forbes затримали за репост публікації про події у Бучі
- 11.10.2023 В Бундестаге заинтересовались работой «Московского Комсомольца» в Германии