Греція хоче закупити сучасні балістичны ракети і модернізувати свої ракетних системи

16:40 12.06.2024

Генеральний штаб грецького війська зацікавлений у посиленні наявних на озброєнні ракетних систем M270, зокрема йдеться і про закупівлю далекобійних балістичних ракет Precision Strike Missile (PrSM). 

Відомо, що наразі триває процес підготовки дослідження з розглядом різних варіантів, у рамках яких буде враховано оперативні переваги модернізації системи та закупівлі новітніх ракет, витрат тощо, і також грецькі військові зважатимуть на досвід Сил оборони України у цьому питанні, пише DEFENSE EXPRESS.

Як розповідає видання Kathimerini, зараз грецькі офіцери готуються до відправки у США, і це вперше, коли Греція погодилася на запрошення США на демонстрацію можливостей ракетних систем HIMARS, хоча, звичайно, грецькі військові зацікавлені не в пускових установках, а передусім у балістичних ракетах PrSM, які американські військові якраз і будуть демонструвати на навчаннях.

Зауважимо, що йдеться дійсно про новітнє озброєння, яке здатне серйозно посилити можливості наявних на озброєнні грецького війська ракетних систем M270, які зараз можуть використовувати зокрема балістичні ракети ATACMS з максимальною дальністю у 300 км проти щонайменше 500 км у нових ракет PrSM (нагадаємо, що на озброєнні грецької армії перебуває 36 одиниць ракетних систем M270 MLRS).

Разом з тим, важливим нюансом у закупівлі ракет PrSM є те, що для їхнього використання Греція має модернізувати свої ракетні системи до рівня A2, і раніше цей проєкт був погоджений і навіть за рівнем пріоритетності перебував разом із закупівлею гелікоптерів Black Hawk — але згодом оновлення ракетних установок довелося відкласти, причина — як надзвичайно висока вартість, так і нагальні потреби в інших програмах для збройних сил країни.

Отже, якщо не буде якихось підводних каменів, то Греція очікує, що оновлення ракетних систем та закупівля нових балістичних ракет має стати наступним дійсно масштабним проєктом для грецького війська.

Причому у виданні відзначається наступне — що греки хочуть модернізувати лише частину зі своїх M270 MLRS з метою зниження вартості програми. Йдеться про 24 пускових з 36 наявних, вартість проєкту має сягати аж 1,1 млрд євро.

Тут цікавим є момент, чи входить до цієї суми закупівля ракет, бо інакше ціна модернізації однієї установки у грубому підрахунку сягає дійсно ймовірних 45,83 млн доларів. Є також варіант оновити всього лише третину наявного парку — 12 машин — "з паралельним постачанням нових ракет.

Пускові, яких не торкнеться оновлення, будуть використовуватися для наявних на озброєнні ракет, яким доведеться пройти процес ресертифікації. Перемовини офіційно ще не стартували, відомо, що Греція хоче розширити участь власної оборонної промисловості у цих проєктах.