Важлива допомога: залізниця отримала 25 тисяч тонн рейок від Японії

08:20 29.05.2024

Укрзалізниця отримала першу партію з 25 тисячами тонн рейок від японського агентства міжнародного співробітництва JICA. 

Передача відбулася в рамках “Програми екстреного відновлення” від японського уряду, повідомляє ZN.UA з посиланням на “Укрзалізницю”.

Рейки будуть використовуватись за повідомленням підприємства, для відновлення та капітального ремонту колій 1520 мм. За повідомленням очільника “Укрзалізниці” Євгена Лященка, ця допомога особливо цінна, оскільки на початку повномасштабного вторгнення, в Маріуполі було знищено єдиного вітчизняного виробника залізничних рейок.

“Лише для виконання ремонтів ми потребуємо щороку 70-100 тис. тонн рейок. Крім того, під час війни чи не щодня залізничники вимушені відновлювати пошкоджену ворогом інфраструктуру. Отримані рейки плануємо використовувати для ремонту основних магістралей на напрямках Київ – Львів, Київ – Одеса, Київ – Ужгород, Київ – Дніпро. Дякую нашим партнерам та Уряду Японії за системну підтримку України та внесок у відбудову залізничної інфраструктури країни”, – прокоментував доставлення допомоги очільник підприємства.

Як повідомили представники японського уряду, ця підтримка надається з метою “зміцнення стійкості залізничної мережі України, щоб у подальшому сприяти відновленню та економічному зростанню завдяки збільшенню потоку людей та вантажів”.

Весь обсяг поставок рейок буде відвантажений і доставлений в Україну до кінця цього року.

З січня по квітень “Укрзалізниця”, використовуючи власні виробничо-ремонтні потужності, змогла відновити 7088 вантажних вагонів, які є критично важливою складовою національної системи логістики промислових товарів та сировини. Відповідний показник ремонтів складає понад 37% від запланованого обсягу відновлення рухомого складу. Капітальним ремонтом було охоплено 2002 вагони, деповським ремонтом – 5086 одиниць, повідомляє перевізник.
 

Ще на цю тему