Вченому з Ялти окупанти безстроково заборонили в'їзд до Криму – КПГ

12:00 22.05.2024

Вченому з Ялти російські прикордонники безстроково заборонили в'їзд до анексованого Криму. На півострові у чоловіка залишилася 76-річна мати, яка потребує догляду.

Про це повідомляє «Кримська правозахисна група».

Як стверджується, кандидат біологічних наук Гурій Корнільєв у 2014 році відмовився здобути російське громадянство. Десять років він жив у Ялті разом зі своєю мамою, російська влада йому видала так званий дозвіл на проживання.

Гурій Корнільєв, фото з сайту КПГ

15 квітня 2024 року Корнільєв виїхав з території Криму, щоб продовжити свій український закордонний паспорт, термін якого спливав у червні. Він планував звернутися по допомогу до консульського відділу посольства України в Грузії для вирішення цього питання.

Однак 22 квітня, коли кримчанин прилетів до московського аеропорту «Шереметьєво», він разом з іншими громадянами України був підданий так званій фільтрації. У цей час російські прикордонники відмовили йому у в'їзді до РФ та безстроково заборонили в'їжджати на територію країни. При цьому Корнільєву відмовилися письмово підтвердити заборону на в'їзд.

Примітно, що всім українцям у російському аеропорту потрібно було здати на перевірку вміст ноутбуків і мобільних телефонів. Також представники ФСБ провели з науковцем кілька розмов із психологічним тиском. Під час розмови Корнільєва також запитали «Чий Крим?», на що він відповів, що відповідно до міжнародного права півострів є територією України.

Як повідомив кандидат наук, після цього представник ФСБ відмовив йому у в'їзді. У КПГ наголосили, що разом із вченим того дня на територію Росії не впустили ще близько 50 осіб з українськими паспортами з різних авіарейсів.

Як зазначають правозахисники, вчений живе у Києві, де його друзі допомогли йому знайти кімнату в гуртожитку та поділилися речами.

Тиск на Корнільєва почався кілька років тому. Так, у 2016 році вченого звільнили з роботи через відмову від російського громадянства. Після цього співробітники ФСБ викликали чоловіка «для бесіди».
 

Ще на цю тему