Посли ЄС обговорили потенційні заходи у разі ухвалення закону про іноземних агентів у Грузії

13:40 09.05.2024

Посли Євросоюзу 8 травня обговорили Грузію, зокрема й те, що робити у випадку ухвалення грузинським парламентом законопроєкту «про іноагентів».

Про це повідомив кореспондент «Радіо Свобода» Рікард Йозвяк. За його словами, серед можливих заходів може опинитись припинення візової лібералізації, пише ZN.UA.

«Посли ЄС вчора (8 травня) знову обговорили Грузію, включаючи потенційні заходи у разі ухвалення закону про іноземних агентів. Не можна виключати призупинення візової лібералізації. Всі питання на порядку денному», – зазначив Йозвяк.

Раніше президентка Грузії Саломе Зурабішвілі заявила, що накладе вето на цей законопроєкт, якщо він буде прийнятий у третьому читанні. Утім 1 травня парламент Грузії у другому читанні затвердив так званий «закон про іноагентів». Після цього у столиці знову вийшли на велелюдну акцію протесту.

У ніч із 30 квітня на 1 травня спецпризначенці розігнали мітинг проти закону про «іноагентів». Проти демонстрантів поліція використала гумові кулі, перцевий спрей, сльозогінний газ, водомети, до затриманих застосовувалося насильство. Постраждали десятки людей. На тлі дій влади в Грузії у Європарламенті вже закликали позбавити Грузію статусу кандидата на членство у ЄС. 

Намагаючись протягнути законопроєкт «Про прозорість іноземного впливу» правляча партія «Грузинська мрія» має намір з одного боку обмежити ресурси опозиції та зменшити її шанси на перемогу в майбутніх виборах, а з іншого – догодити Москві. У контексті відносин з останньою, у Тбілісі бояться повторення російсько-грузинської війни, та й економіка країни через зв’язки з РФ тільки покращується. При цьому Москву більш ніж влаштовують намагання Грузії всидіти на двох стільцях одночасно.
 

Ще на цю тему