Над авіабазою в Румунії помітили невідомі дрони, почалось розслідування

13:00 17.04.2024

У Румунії почали розслідування обставин прольоту невідомих безпілотників над військовою авіабазою в ніч проти 16 квітня.

Про це йдеться в публікації румунської служби "Радіо Свобода", пише Європейська правда.

За даними Військово-повітряних сил Румунії, персонал 57-ої авіабази імені Михаїла Когельничану, розташованої неподалік міста Констанца, повідомив про проліт трьох безпілотників у проміжку між 22:30 та 00:30.

Виявлені дрони "були невеликими, найімовірніше, комерційного типу і літали на низьких швидкостях і на невеликій висоті".

"Відповідно до процедур, було вжито всіх заходів для забезпечення безпеки повітряного простору, а органи управління цивільним повітряним рухом були оперативно поінформовані про ситуацію, що склалася", – йдеться в заяві румунських ВПС.

Речник Міноборони Румунії Константин Спину уточнив виданню, що дрони заглушили, аби вони не становили небезпеки для військового об’єкта.

У зв'язку з інцидентом командування 57-ої авіабази звернулось до Військової прокуратури, а військова частина ініціювала службову перевірку.

Раніше на румунській території вже фіксували кілька інцидентів із падінням дронів у той час, як Росія атакує українські порти на Дунаї.

НАТО і румунські офіційні особи заявили після подібних інцидентів у минулому, що вони не знайшли доказів будь-якої навмисної атаки, спрямованої на Румунію.
 

Ще на цю тему