За заклики підтримувати війну РФ проти України 12 років тюрми отримав муфтій мусульман Криму – СБУ

19:00 15.04.2024

За матеріалами СБУ 12 років тюрми отримав муфтій мусульман окупованого Криму, який закликав кримських татар підтримати війну РФ проти України.

Про це повідомляє Головне управління СБУ в АР Крим у Фейсбуці.

Завдяки доказовій базі Служби безпеки заочний термін ув’язнення отримав Еміралі Аблаєв — очільник створеного агресором «духовного управління мусульман» тимчасово окупованих Криму та Севастополя.

За даними слідства, ворожий поплічник активно закликав кримськотатарське населення півострова долучатися до лав збройних сил РФ.

За вказівкою кремля Аблаєв займався організацією масових заходів під час яких намагався «завербувати» кримчан до окупаційних угруповань Росії.

Крім того, він неодноразово виступав в ефірах центральних російських телеканалів, де підтримував збройну агресію рф та виправдовував воєнні злочини загарбників.

А також «демонстративно» засуджував представників кримськотатарського народу, які виступають проти кремля і воюють за Україну.

За свої «старання» на користь москви муфтій був нагороджений медаллю та орденом від так званого «голови Криму» Аксьонова.

На підставі зібраних слідчими Служби безпеки доказів суд визнав зловмисника винним за двома статтями Кримінального кодексу України:

• ч. 3 ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії російської федерації проти України, глорифікація її учасників);
• ч. 6 ст. 111-1 (колабораційна діяльність).

Аблаєва заочно засуджено до 12 років ув’язнення.

Наразі він перебуває у тимчасово окупованому Криму. Втім, співробітники СБУ проводять комплексні заходи для притягнення його до відповідальності.

Розслідування проводили співробітники СБУ спільно з Національною поліцією за процесуального керівництва Прокуратури в АР Крим та м. Севастополі.

Ще на цю тему