Туреччина та США провели переговори з питань безпеки – Bloomberg

08:30 30.03.2024

Офіційні особи США і Туреччини обговорили в Анкарі покращення безпекових та енергетичних зв'язків, оскільки давні союзники по НАТО прагнуть відновити відносини, які пройшли випробування війнами в Україні та Сирії. 

Міністр закордонних справ Туреччини Хакан Фідан і міністр оборони Яшар Гюлер зустрілися з американською делегацією, до складу якої входили голова Комітету з питань збройних сил Палати представників Майк Роджерс, член комітету Адам Сміт і посол США в Туреччині Джефф Флейк, повідомляє ZN.UA з посиланням на Bloomberg.

"Енергетика, енергетична безпека і можливості співпраці обговорювалися в рамках стратегічних відносин між Туреччиною і США", — йдеться в повідомленні Міністерства закордонних справ Туреччини на сайті X.

Очікується, що президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган відвідає свого американського колегу Джо Байдена у Вашингтоні в травні. Туреччина намагається підтримувати зв'язки з обома сторонами у війні, але все більше дотримується санкцій проти Москви. У сфері енергетики Ердоган намагається збільшити закупівлі скрапленого природного газу у США і реекспортувати частину газу до сусідніх країн, прагнучи стати регіональним енергетичним хабом.

Напруженість у відносинах зберігається через низку суперечок, зокрема щодо купівлі Анкарою передової російської системи протиракетної оборони та підтримки США курдських сил у Сирії, пов'язаних з Робітничою партією Курдистану (РПК), яка визнана терористичною організацією США та Європейським Союзом. Туреччина також хоче, щоб США зняли санкції з її оборонної промисловості й розпочали спільне виробництво двигунів для винищувачів.

Раніше повідомлялося, що Туреччина стане найбільшим продавцем артилерійських снарядів до США. Америка веде переговори про збільшення закупівель вибухових речовин у Туреччині для розширення виробництва артилерійських снарядів.
 

Ще на цю тему