Зауважень немає: інспектори з США провели дві перевірки переданої Україні зброї

15:20 28.02.2024

Інспектори зі США разом з представниками Служби внутрішнього аудиту Міноборони України провели ще дві спільні інспекції озброєння, наданого Україні американськими партнерами. Під час моніторингу зауважень з боку американської сторони не було. 

Як інформує видання «Флот 2017» про це пресслужба Міноборони повідомило у Telegram-каналі.

“Представники Служби внутрішнього аудиту Міноборони, Збройних Сил України та американські інспектори провели ще дві спільні інспекції зброї, переданої американськими партнерами”, – йдеться у повідомлені. 

У місцях зберігання зброї фахівці перевірили ключові параметри: 

відповідність серійним номерам, 

технічний стан,

умови належного зберігання озброєння (безпека та охорона) 

Зазначається, що з початку 2024-го року за Планом спільних фізичних перевірок, узгодженим сторонами раніше, проведено вже три командні інспекції.


Під час моніторингу зауважень з боку американської сторони не було. 

“Ми хочемо, щоб кожен крок щодо поводження з наданою зброєю був прозорим і зрозумілим. Це означає, що Міноборони стежить за тим, як зброя обліковується, зберігається та використовується, а висновки за підсумками спільних інспекцій – ретельно опрацьовуються. Крім того, результати та досвід набутий під час спільного інспектування, вже використовуються для розробки Інструкції, яка регулюватиме залучення, отримання, облік та використання міжнародної військової допомоги для Сил оборони від усіх іноземних партнерів”, – наголосив заступник Міністра оборони Юрій Джигир.

Нагадаємо, в кінці лютого 2023 року заступник міністра оборони США з політичних питань Колін Каль заявив, що вся зброя, яку направляють Штати в рамках допомоги Україні, ефективно використовується за призначенням. Фактів перенаправлення військової допомоги з України на “чорний ринок” не виявлено.

Ще на цю тему