Орбан погрожує заблокувати усю допомогу з ЄС Україні, санкції проти Росії та переговори про вступ

20:00 22.11.2023

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан написав листа до Євроради, у якому погрожує заблокувати усю допомогу з ЄС Україні, санкції проти Росії та переговори про вступ, доки не відбудеться "відверта і відкрита дискусія про реалістичність стратегічних цілей ЄС в Україні".

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Politico.

У листі, адресованому голові Європейської Ради Шарлю Мішелю, угорський лідер заявляє, що жодні рішення щодо фінансування України, відкриття переговорів про вступ до ЄС або подальших санкцій проти Росії не можуть бути прийняті до тих пір, поки не відбудеться ця "стратегічна дискусія".

"Європейська Рада повинна підбити підсумки щодо нашої поточної політики щодо України, включаючи різні програми допомоги", – пише Орбан у листі, який не датований, але має печатку його канцелярії.

"Європейська Рада повинна провести відверту і відкриту дискусію про реалістичність стратегічних цілей ЄС в Україні", – йдеться в листі.

"Чи вважаємо ми все ще реалістично досяжними ці цілі? Чи є ця стратегія стійкою без потужної підтримки з боку Сполучених Штатів? Чи можемо ми сприймати постійну підтримку з боку США як належне? Як ми уявляємо собі архітектуру безпеки Європи після війни?", – йдеться в документі.

Також читайте: Орбан: Ситуація з угорською мовою та освітою на Закарпатті була кращою за часів СРСР, ніж сьогодні в Україні

У листі додається, що "Європейська Рада не в змозі прийняти ключові рішення щодо запропонованих гарантій безпеки або додаткової фінансової підтримки України, схвалити подальше посилення режиму санкцій ЄС або домовитися про майбутнє процесу розширення, якщо не буде знайдено консенсусу щодо нашої майбутньої стратегії щодо України".

За словами одного з дипломатів ЄС, який побажав залишитися анонімним, Орбан "замінував" весь процес прийняття рішень ЄС щодо України в рамках стратегії посилення тиску на Європейську комісію з метою виділення Угорщині 13 мільярдів євро.

Дипломат також зазначив, що в той час як в інших випадках Будапешт утримувався під час ключових голосувань і дозволяв ЄС накладати санкції на Росію, цього разу "я не бачу, щоб це сталося".

"Для Угорщини це не питання нейтралітету. Йдеться про важелі впливу", – підсимував дипломат. 

Ще на цю тему