ЄС інвестує €7 мільярдів у власні транспортні мережі та «коридори солідарності» з Україною
Євросоюз виділяє рекордні 7 мільярдів євро у розвиток власних транспортних мереж, включно із залізницею, морським та річковим транспортом, а також у вдосконалення транспортної інфраструктури «коридорів солідарності» з Україною.
Як повідомляє Укрінформ, така інформація оприлюднена 17 липня на сайті Європейської комісії.
«Європейська комісія відібрала 134 транспортні проєкти, які отримають від ЄС більш як 7 мільярдів євро у грантах в рамках Фонду поєднання Європи (CEF)… Декілька проєктів збільшать спроможності вздовж «коридорів солідарності» між ЄС і Україною, що дозволить полегшити експортно-імпортні операції між сторонами», - йдеться у повідомленні.
Зокрема, «українські» проєкти включатимуть покращення дорожньої інфраструктури на пунктах перетину кордону між Україною, Молдовою і Румунією, збільшення спроможностей транскордонного залізничного сполучення між Угорщиною і Україною, створення нової секції доріг у Польщі та її продовження до кордону з Україною, а також дослідження й роботу з інтеграції української залізничної системи в систему залізничного сполучення ЄС.
Як зазначається у повідомленні, інвестиції у розвиток транс’європейської транспортної інфраструктури (TEN-T) мають для ЄС стратегічне значення. 83% фінансування будуть спрямовані на транспортні проєкти, що відповідають «кліматичним» цілям Євросоюзу, та передбачають вдосконалення залізничних шляхів, внутрішніх водних транспортних артерій та морського транспортного сполучення. При цьому 80% із передбачених 7 мільярдів євро будуть спрямовані на реалізацію залізничних проектів. Це фінансування буде доступним вже від 18 липня поточного року.
Ці проєкти охоплюють вдосконалення транскордонного залізничного сполучення за основними маршрутами в рамках TEN-T між країнами Балтії, між Францією й Італією, між Данією і Німеччиною тощо. Відібрані проєкти поширюються на близько 20 європейських портів в Ірландії, Іспанії, Фінляндії, Нідерландах, Німеччині, на Мальті, в Литві, на Кіпрі, у Хорватії, Греції та Польщі.
Окремий пакет інвестицій буде спрямований на розвиток внутрішніх водних шляхів, зокрема, сполучення між Францією і Бельгією, а також між Румунією і Болгарією через Дунай. Будуть реконструйовані деякі внутрішні порти на річках в Австрії, Німеччині та Нідерландах.
Як повідомлялося, ЄС послідовно розвиває транс’європейську транспортну інфраструктуру (TEN-T), та включив до неї проєкти, що пов’язані із розвитком транспортної інфраструктури в Україні, з метою її подальшої інтеграції з ЄС.
Ще на цю тему
- 07.09.2024 Угорщина почала кампанію проти вступу України в ЄС: що наговорив Сійярто у Кишиневі
- 05.09.2024 У Єврокомісії прокоментували "перезавантаження" уряду України
- 03.09.2024 В Єврокомісії планують запустити систему оплати за безвізові в’їзди навесні
- 02.09.2024 Стефанішина розповіла, як відбуватимуться переговори з ЄС щодо вступу
- 31.08.2024 Міністри оборони ЄС домовились підготувати ще більше українських військових в рамках програми EUMAM
- 31.08.2024 ЄС відкриє в Києві Офіс інновацій у сфері оборони – Боррель
- 30.08.2024 Кулеба розповів, про що йшлося на зустрічі глав МЗС країн ЄС
- 24.08.2024 Глава Євроради: Наближається день, коли ми вітатимемо Україну в ЄС
- 24.08.2024 ЗМІ: ЄС поки не рекомендує направляти військових інструкторів в Україну
- 21.08.2024 Україна стане першим учасником програми ЄС по боротьбі з шахрайством з-поза меж Євросоюзу
- 21.08.2024 Єврокомісія: Наступ ЗСУ на Курщині не завадить руху України до ЄС
- 13.08.2024 ЄС перерахував Україні транш макрофіну на 4,2 млрд євро