Російський режим витратив 55 мільйонів доларів на спробу повалити владу в Молдові...

16:30 04.11.2023

Глава Служби інформації та безпеки Молдови, Олександр Мустяце, повідомив, що росія витратила близько 1 млрд леїв (приблизно 55,2 мільйона доларів) на дестабілізацію ситуації в Молдові.

Про це пише видання« Флот2017» із посиланням на молдовське видання NewsMaker.

За інформацією Служби інформації та безпеки (СІБ), це фінансування було спрямовано на підтримку диверсійного сценарію зовнішнього втручання для насильницького повалення демократичного уряду та захоплення політичного контролю злочинними угрупованнями, які підпорядковані іншим країнам.

Згідно з інформацією Мустяце, цей сценарій був розроблений з початку 2022 року та виконується на території Молдови, зокрема за допомогою різних політичних партій, які підтримують цю дестабілізацію. Важливу роль в цих подіях грає Ілан Шор, який очолює організовану злочинну групу.

За даними Мустяце, група Шора отримує підтримку від іншого молдавського олігарха, Влада Плахотнюка, і використовує приховане фінансування для підтримки партії “Шанс” під час виборчої кампанії. Сума фінансування перевищила 90 млн леїв і була перерахована з-за кордону – з росії.

Мустяце також заявив, що під час виборчої кампанії кандидати від партії “Шанс” обіцяли реалізувати різні соціальні та інфраструктурні проєкти з іноземною участю. За даними СІБ, фінансування цих обіцянок становило близько 1 032 737 євро та 280 000 доларів і приймалося від громадян Молдови та росії.

Служба інформації та безпеки підготувала детальний звіт про спроби рф дестабілізувати ситуацію в Молдові за допомогою Шора та передала його до відповідних установ, включаючи Центральну виборчу комісію, Національний центр боротьби з корупцією та Генеральну прокуратуру.

Ще на цю тему