Черга вагонів із зерном у напрямку портів Великої Одеси зросла на 51% за тиждень

15:40 31.10.2023

За останній тиждень кількість залізничних вагонів із зерном, що прямують до портів Великої Одеси, збільшилася на 50,7% — до 4032 вагонів.

Про це повідомляе видання «Порти Украіни» із посиланням на заступника директора департаменту комерційної роботи «Укрзалізниці» Валерій Ткачов.

За його словами, останнім часом показник добового вивантаження вагонів із зерном у портах Великої Одеси коливається у діапазоні 500-700 одиниць на добу. Середньодобовий показник вивантаження вагонів в портах Великої Одеси становить 379 вагони за добу. За останній тиждень показник збільшився на 54 вагони на добу, або на 16,6%.

Водночас зменшилася кількість вагонів із зерном, що прямують до порту Ізмаїл — на 16%, до 1744 вагонів. Середньодобовий показник вивантаження вагонів із зерном у порту Ізмаїл зріс до 170 вагонів за добу. За останній тиждень показник збільшився на сім вагонів на добу, або на 4,3%.

Спостерігається незначне скорочення передачі вагонів із зерном через західні прикордонні переходи. Загальний показник передачі зернових і жмихів за останній тиждень знизився на шість вагонів, до 473 одиниці на добу. На це передусім вплинуло скорочення передачі вагонів із зерном до Словаччини — на 5,5 вагона на добу. Як зауважив під час наради 26 жовтня з українськими залізничниками представник АТ ZSSK Cargo Йозеф Вірба, у Словаччині спостерігається погіршення обороту вагонів по колії 1435 мм. Це пов’язано з тим, що зерновози довго простоюють в очікуванні приймання у портах.

Скорочення фіксується і щодо передачі вагонів із зерном у напрямку Румунії — на два вагони, до 125 одиниць на добу.

Водночас на 1,4 вагона зросла передача через українсько-польські прикордонні переходи — до 116,5 одиниць. Також позитивна динаміка спостерігається і на переходах з Угорщиною. Тут обсяг зріс на 0,5 вагона — до 50,2 одиниці.

Теми:

Ще на цю тему