ЗМІ: Туреччина не ратифікує членство Швеції в НАТО до рішення США надати їй F-16
Туреччина зачекає з ратифікацією заявки Швеції на вступ до НАТО цього місяця, оскільки очікує на ознаки підтримки з боку США щодо її запиту на купівлю винищувачів F-16.
Про це повідомляє Reuters з посиланням на два поінформовані джерела, пише Європейська правда.
За словами джерел, Анкара хоче рухатися в тандемі з Вашингтоном. Як очікують, Державний департамент звернеться до Конгресу за схваленням продажу Туреччині винищувачів F-16 на суму 20 млрд доларів та десятків модернізаційних компонентів.
"З огляду на відсутність довіри у питанні F-16 та Швеції, Туреччина не поспішає ратифікувати заявку НАТО і шукає знак, що водночас Сполучені Штати також роблять кроки", – сказав посадовець з керівної партії президента Туреччини Ердогана "ПСР".
Друге джерело, знайоме з американсько-турецькими переговорами, повідомило, що попередню пропозицію, за якою одна сторона робить кроки до ратифікації членства Швеції в НАТО, а інша – до схвалення продажу F-16, відклали.
Як йдеться у матеріалі, турецькі посадовці та іноземні дипломати кажуть, що Ердоган не поспішає з ратифікацією особливо після вибуху в Анкарі в день відкриття парламенту та після збиття Сполученими Штатами турецького дрона на півночі Сирії.
Тоді відповідальність на себе за вибух взяла курдська партія PKK, на що Анкара відповіла збільшенням ударів в Іраку та Сирії по курдських бойовиках, деяких із них підтримують США.
Після інциденту зі збиттям турецького безпілотника військами США, за словами другого джерела, дискусії щодо американсько-турецької пропозиції рухатися паралельно у своїх кроках затихли. Хоча Білий дім схвалює продаж винищувачів F-16, у Конгресі існують заперечення щодо затягування Анкарою розширення НАТО та ситуації з правами людини в країні.
Ще одна потенційна напруга в американсько-турецьких відносинах виникла минулого тижня у зв'язку з операцією Ізраїлю проти ХАМАС. Ердоган, який давно підтримує палестинців і рішення про дві держави, заявив, що американський авіаносець, який прибув у східне Середземномор'я, мав намір вчинити "серйозні масові вбивства" в секторі Гази.
Ще на цю тему
- 06.12.2023 Ердоган підтвердив останню умову для схвалення вступу Швеції у НАТО
- 16.11.2023 У парламенті Туреччини відклали схвалення вступу Швеції в НАТО
- 14.11.2023 У парламенті Туреччини в четвер обговорять членство Швеції в НАТО
- 02.11.2023 Турецький парламент не прискорюватиме розгляд протоколу про вступ Швеції в НАТО
- 25.10.2023 Парламент Туреччини почав розгляд заявки про вступ Швеції в НАТО
- 11.10.2023 Туреччина вперше стала на чолі миротворчої місії НАТО в Косові
- 10.10.2023 Туреччина проведе морські навчання НАТО з використанням дронів
- 20.07.2023 Туреччина не пов’язує вихід РФ із «зернової угоди» зі вступом Швеції в НАТО
- 12.07.2023 Поставки F-16 Турции отвечают интересам США и НАТО – Блинкен
- 05.07.2023 Глава МЗС Туреччини заявив про проблеми, які може створити членство Швеції в НАТО
- 04.07.2023 Туреччина й далі виступатиме проти членства Швеції в НАТО – Ердоган
- 18.06.2023 Глава Міноборони Туреччини назвав умову для вступу Швеції в НАТО