У Молдові починається обговорення плану приєднання до ЄС
Уряд Молдови виносить на обговорення план приєднання до Європейського Союзу.
Пропозиції та рекомендації щодо проєкту приєднання до ЄС можна надіслати до МЗСЄІ до 12 жовтня 2023 року. План буде суттєво доопрацьовано після процесу оцінки, проведеної спільно з Європейською комісією.
Про це повідомив міністр закордонних справ і європейської інтеграції (МЗСЄІ) Ніку Попеску, інформує Цензор.НЕТ.
"Документ є важливим етапом європейського шляху нашої країни, замінюючи всі попередні кроки (документи) і чітко відображаючи нашу національну мету: підготувати Молдову до вступу в ЄС до 2030 року. План стане основою процесу приєднання, за допомогою якого буде адаптовано та інтегровано Acquis communautaire в національне законодавство", - написав Попеску в понеділок у соцмережах.
За його словами, план "буде суттєво доопрацьовано після процесу оцінки, проведеної спільно з Європейською комісією" (ЄК представить звіт про прогрес країн-кандидатів у жовтні 2023 року).
"Вступ до Європейського Союзу є головною метою для нашої країни, і участь громадян має вирішальне значення для побудови більш процвітаючого майбутнього в рамках європейського співтовариства", - наголосив Попеску.
Також читайте: Посол ЄС Матернова про членство в ЄС: Євросоюз зараз не хоче втягуватися у чужі територіальні конфлікти
Він повідомив, що з документом можна ознайомитися на сайті МЗСЄІ. Пропозиції та рекомендації щодо проєкту можна надіслати до МЗСЄІ до 12 жовтня 2023 року.
Ще на цю тему
- 14.04.2026 У Європарламенті закликали до нового кроку у перемовинах про вступ Молдови в ЄС
- 12.11.2025 Єврокомісарка з розширення: Придністровʼя не завадить вступу Молдови до ЄС
- 08.11.2025 Єврокомісарка з розширення відвідає Молдову
- 07.11.2025 У Кишиневі відкрили бюро Європарламенту
- 27.10.2025 Президентка Молдови відкидає вступ до ЄС із обмеженим правом голосу
- 23.10.2025 Санду заявила, що новий парламент повинен привести країну в ЄС
- 20.10.2025 ЗМІ: у ЄС обговорюють нову модель вступу для України і Молдови – без повного права голосу
- 06.10.2025 У Європарламенті вимагають негайно відкрити переговори ЄС з Молдовою, без згадки України
- 03.10.2025 Президент Румунії вважає, що Молдова стане членом ЄС до 2028 року
- 23.09.2025 Молдова оголосила про завершення скринінгу з ЄС
- 04.09.2025 Євросоюз надає Молдові €18,9 мільйона на підтримку реформ
- 05.07.2025 У Кишиневі проходить перший саміт Молдова-ЄС