Страховики підвищили ціни для танкерів, що перевозять російську нафту в Чорному морі – Reuters
Страхові компанії повідомили фрахтувальників суден, що співпрацюють з російськими чорноморськими портами, про підвищення додаткових виплат, а саме "премії за військовий ризик".
Зростання не торкнулось перевезень казахстанського походження. Про це повідомив Reuters, пише ZN.UA.
Видання нагадало, що премію за військовий ризик було додано до загальних витрат на страхування танкерів минулого року. Наразі страховики відреагували на повідомлення Росії про кілька ударів по її чорноморських портах.
Так, премію за військовий ризик було збільшено приблизно з 1% від вартості вантажу до приблизно 1,20-1,25%. Збільшення означає, що кожен рейс коштуватиме на 200 тисяч доларів більше одного танкера Suezmax (може перевозити 120 -200 тисяч тонн), якщо російська нафта доставлятиметься до Індії. Зростання премії означає, що загальна вартість премії складе майже 1 млн доларів.
Трейдери додали, що підвищення переважно торкнулося вантажів, що перевозять російську нафту і нафтопродукти, тоді як надбавка до вантажів, що перевозять обсяги казахстанського походження, залишаєтья стабільною - на рівні близько 1%.
Ще на цю тему
- 30.03.2026 США дозволили російському танкеру з нафтою дістатися Куби – NYT
- 17.03.2026 Таиланд ведет с Россией переговоры о закупке нефти
- 06.03.2026 Порт Новороссийска возобновил перевалку нефти 6 марта
- 06.03.2026 Індія відновлює закупівлю російської нафти – Bloomberg
- 17.02.2026 Угорщина може отримати російську нафту трубопроводом через Хорватію як виняток - Єврокомісія
- 16.02.2026 Каспийский трубопроводный консорциум планирует в марте увеличить перевалку нефти на 55%
- 06.02.2026 Каспийский трубопроводній консорциум может снизить экспорт нефти в феврале на 35% к плану из-за проблем на Тенгизе
- 04.02.2026 РФ в феврале планирует увеличить экспорт нефтепродуктов из порта Туапсе почти на 5%
- 03.02.2026 Моді не підтвердив заяву Трампа про відмову Індії від російської нафти
- 02.02.2026 Малайзія затримала два танкери за незаконне перекачування нафти та вилучила сировини на $130 мільйонів
- 27.01.2026 На морском терминале Каспийского трубопроводного консорциума в Новороссийске отремонтировали выносной причал
- 27.01.2026 У Німеччині закликали до більш рішучих дій проти «тіньового флоту» РФ