У Києві проходить третій Міжнародний саміт Кримської платформи

16:20 23.08.2023

У Києві розпочався третій Міжнародний саміт Кримської платформи, присвячений баченню України щодо майбутнього тимчасово окупованого Криму і питанням безпеки у Чорноморському регіоні.

Як передає Укрінформ, саміт, який проходить у гібридному форматі, відкрив президент України Володимир Зеленський.

Для участі в саміті до Києва прибули президент Угорщини Каталін Новак, президент Литви Гітанас Науседа, президент Португалії Марселу Ребелу де Соуза і Голова Президії Боснії і Герцоговини Желько Комшіч.

Як повідомлялося, минулого року до Кримської платформи приєдналися країни Глобального півдня, тобто сьогодні її учасниками є 61 країна і міжнародна організація.

Напередодні, 22 серпня, відбувся експертний переддень Третього Саміту Міжнародної Кримської платформи. Його учасники обговорили можливості України для звільнення регіону, найімовірніші сценарії деокупації півострова та ключові ризики на шляху до реінтеграції Криму. Окреме обговорення було присвячене проблематиці корінних народів Криму.

Перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова, відкриваючи експертний переддень, поінформувала, що, на додачу до завдань попередніх самітів Кримської платформи – підтвердити територіальну цілісність України і навколо цього консолідувати максимальну кількість партнерів, – третій матиме два додаткові сигнали. Зокрема, що жодної торгівлі навколо Криму не може бути, і що Україна сама вирішуватиме шлях деокупації півострова.

Третій Міжнародний саміт Кримської платформи вперше включає внутрішній трек - друга панель буде присвячена повоєнному відновленню Криму, про що говоритимуть представники різних міністерств, а третя – гуманітарній політиці.

Кримська платформа - формат консультацій та комунікацій, започаткований Президентом України у серпні 2021 року для структурування всіх питань, пов’язаних з півостровом. Метою цього формату є вироблення практичних підходів до привернення уваги до ситуації в Криму та обговорення можливостей його повернення в Україну.
 

Ще на цю тему