Туреччина зробила крилату ракету дальністю 150 км: можна застосовувати для різних типів носіїв

10:00 25.07.2023

Під час оборонної виставки IDEF’23, що зараз триває в Туреччині, генеральний директор Roketsan Мурат Ікінжі оголосив, що його корпорація отримала перший контракт на експорт легкої крилатої ракети типу ÇAKIR, яка вирізняється малою стартовою масою в 275 кілограмів, і водночас може бити на дальність до 150 кілометрів.

Перші випробувальні пуски ракет ÇAKIR відбулись лише в травні 2023 року, але уже після того, як Roketsan отримала перший експортний контракт на поставку цього виду зброї, пише Defense Express з посиланням на турецький портал SavunmaSanayiST.

Робота над проектом крилатої ракети ÇAKIR стартувала в 2022 році. Важливою особливістю цієї КР є те, що вона може запускатись із різних типів носіїв, зокрема мобільної ПУ, безпілотників типу ANKA та Akinci, винищувача F-16 та перспективного реактивного дрона Kizilema, і навіть – з відповідно обладнаних військово-транспортних літаків типу C-295 та патрульних літаків типу ATR-72 ASW.

Стверджується, що носіями ракети ÇAKIR можуть виступати навіть ударні вертольоти типу ATAK II (і таким чином ця крилата ракета стає навіть більш потужним аналогом рашистської ЛМУР). Але при запуску цієї ракети з літальних апаратів потрібен твердопаливний прискорювач, що збільшує стартову масу ÇAKIR до 330 кг.

Маса бойової частини складає 70 кілограмів, спорядження – термобаричне, "з ефектом уламково-фугасної напівпроникаючої БЧ", що дозволяє ÇAKIR уражати усі броньовані та неброньовані цілі.

Довжина фюзеляжу без прискорювача складає 3,2 метри, з прискорювачем – 4,1 метри, швидкість польоту – 0,75-0,85 Мах, наведення – комбіноване, з використанням інерційної системи навігації та інфрачервоної або ж радіолокаційної ГСН (голівки самонаведення начебто можуть замінюватись за модульним принципом.

Подібного типу крилата ракета, завдяки своїй універсальності та можливості адаптації під різні типи носіїв, також би знадобилась для ЗСУ, щоб знищувати тили армії РФ на тимчасово окупованій території України. Тим більш, що тут мова про легку КР, по якій нема експортних бар’єрів.
 

Ще на цю тему