Рада ратифікувала угоди про участь у програмах ЄС в галузі оподаткування та «Митниця»

10:00 30.06.2023

Парламент ратифікував угоду про участь України у програмі Європейського Союзу для співробітництва в галузі оподаткування “Fiscalis”.

Як передає Укрінформ, про це повідомило Міністерство фінансів.

"Сьогодні Верховна Рада України ратифікувала Угоду між Україною та Європейським Союзом про участь України у програмі Європейського Союзу для співробітництва в галузі оподаткування “Fiscalis”, - ідеться у повідомленні.

Як пояснили у міністерстві, набрання угодою чинності створить правові підстави для приєднання України до згаданої програми ЄС.

Головна мета програми - співробітництво між податковими адміністраціями її країн-учасниць у питаннях боротьби з податковим шахрайством, ухиленням від сплати податків та агресивним податковим плануванням.

Очікується, що участь України у програмі сприятиме боротьбі з ухиленням від сплати податків та покращенню податкового адміністрування в Україні, а також підтримці імплементації законодавства ЄС з питань оподаткування.

Участь у програмі стимулюватиме співпрацю між податковими органами України та країн ЄС, зокрема, щодо обміну податковою інформацією, розвитку інституційного потенціалу, людської компетентності, інформаційних й електронних систем.

Також, Верховна Рада 29 червня ратифікувала угоду між Україною та Європейським Союзом проучасть у програмі «Митниця», яка передбачає співробітництво між сторонами у митній сфері.

Угода є основою для співробітництва між Україною та ЄС у підтримці митного союзу та митних органів, які працюють разом та діють як одне ціле. Цілі програми полягають у захисті фінансових та економічних інтересів ЄС і його держав-членів, забезпеченні охорони та безпеки, захисті від недобросовісної та незаконної торгівлі, а також підтримці законної комерційної діяльності.

Ще на цю тему