Рівень води у Каховському водосховищі за добу впав на 1,2 метра

10:30 10.06.2023

Рівень води в Каховському водосховищі за останню добу знизився ще на понад метр і наразі становить 10,55 метрів.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє ПрАТ «Укргідроенерго».

"Станом на 06:00 10 червня рівень Каховського водосховища в районі Нікополя становить 10,55 м. Що майже на 1,2 м нижче за попередню добу", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що гідроелектростанції працюють зі зниженою потужністю, щоб зменшити наслідки підриву росіянами Каховської ГЕС. 

ГЕС продовжують акумулювати воду у верхніх водосховищах Дніпра. Це необхідно для того, щоб мати літній запас для екологічних пропусків.

"Після досягнення критичного рівня води та евакуації населення, очікується наступний більш складний етап, а саме – усунення наслідків катастрофи. Для цього у великій кількості необхідні насоси для відкачування води", - поінформували в Укргідроенерго.

Наголошується, що нині Укргідроенерго на звʼязку з Херсонською ОВА стосовно придбання саме таких насосів, а також допомоги з паливом.

Як повідомлялося, вночі 6 червня російська армія підірвала дамбу Каховської ГЕС. На Херсонщині розпочали евакуацію населення з небезпечних місць, для яких є ризик затоплення внаслідок підриву Каховської ГЕС. За фактом підриву окупантами Каховської ГЕС правоохоронці розпочали розслідування за статтею "екоцид". В Укргідроенерго заявили, що Каховська ГЕС повністю зруйнована і відновленню не підлягає.
 

Ще на цю тему