РФ виділила шість мільйонів доларів на кампанію з дезінформації підриву Каховської ГЕС — розвідка

13:20 09.06.2023

Росія виділила шість мільйонів доларів на кампанію з дезінформації стосовно підриву Каховської ГЕС.

Про це інформує пресслужба Головного управління розвідки Міноборони, передає Укрінформ.

«Спільними зусиллями розвідувальної спільноти України отримано інформацію про те, що російським агентством соціального проєктування запущено новий етап кампанії з дискредитації українського військового командування та державних діячів. В її рамках підготовлено серію провокативних матеріалів, які, за задумом авторів, мають перекласти на Україну відповідальність за підрив дамби Каховської ГЕС та створити передумови політичної кризи» , - йдеться у повідомленні.


Як зазначається, підготовлені заголовки публікацій мають так званий клікбейтний характер та містять прямі звинувачення на адресу воєнно-політичного керівництва, зокрема, президента України:

- «Так не діставайся ти нікому! Зневірившись досягнути успіху в можливому наступі, Зеленський перейшов до тактики випаленої землі, але направленої проти свого народу»;

- «Вибух дамби має «змити» Зеленського»;

- «Зеленський робить усе, щоб перестати бути «нашим мерзотником»;

- «Підрив дамби утопить Зеленського і Україну».

Під кожним матеріалом розміщуватимуться коментарі з фейкових акаунтів, начебто від імені українських та іноземних читачів. Вони мають створити враження «живої» дискусії та залучити до обговорення реальних користувачів мережі.

Наявний бюджет проєкту становить близько $6 млн з можливістю подальшого збільшення, інформують у ГУР.

Теми:

Ще на цю тему