В Україні запрацював моніторинг риболовних суден

11:00 06.06.2023

З початку червня місцезнаходження риболовних суден під час промислового вилову риби у межах і за межами України фіксується спеціальною інформаційно-телекомунікаційною системою.

Про це повідомили у Міністерстві аграрної політики та продовольства України, пише ЦТС.

Моніторинг має на меті забезпечити чіткий контроль за місцезнаходженням суден, що є необхідним для охорони водних біоресурсів та їх раціонального використання.

"Запуск нової системи моніторингу стане ще одним важливим пазлом у процесі реформування рибної галузі. Он-лайн моніторинг за риболовними суднами дає можливість зменшити практику незаконного рибальства, а також знизити корупційні ризики у промисловому вилову водних біоресурсів", - підкреслив заступник міністра аграрної політики та продовольства України Віталій Головня.

Зазначається, що контроль за риболовними суднами допоможе знизити частку незаконної рибної продукції на ринку, яка наразі складає значну конкуренцію легально добутим водним біоресурсам.

Водночас, такий моніторинг дозволить сформувати об’єктивну доказову базу щодо незаконного вилову риби та посилить ефективність заходів з охорони водних біоресурсів.

Ще на цю тему