Україна розпочала масштабну реорганізацію рибної галузі

09:40 25.04.2023

В Україні стартують «наймасштабніші зміни у рибній галузі за всю історію незалежної України». 

Це передбачає закон № 7616, який підписав президент Володимир Зеленський. Як повідомляє "Урядовий портал", документ дозволить докорінно змінити ситуацію в галузі та стане поштовхом для її розвитку, пише ZN.UA.

"Законопроєкт розроблявся для максимального врахування побажань усіх гравців ринку, а також для гармонізації законодавства України з нормативною базою країн ЄС", – пояснив в.о. голови Держрибагентства Ігор Клименок.

За його словами, вже цього року галузь відчує зміни від реалізації нового закону.

Закон спрямований на створення сприятливих умов ведення рибного бізнесу в Україні та важливий для системного реформування рибного господарства. 

Закон змінює методи державного управління та проводить цифровізацію галузі рибного господарства. Зокрема створюється єдина державна електронна система управління галуззю.

Запроваджується механізм декларування права на рибальство в електронній формі. Створюється система відстеження походження водних біоресурсів. Запроваджується уніфікація всіх видів спецвикористання водних біоресурсів для наукових цілей.

Усі без винятку рибальські судна тепер повинні мати засоби дистанційного контролю.

Встановлюються законодавчі вимоги до рибоприймальних пунктів як об'єктів обліку виловлених водних біоресурсів та продукції з них.

Спрощується процедура надання в оренду гідротехнічних споруд для розвитку аквакультури.
 

Ще на цю тему