Саудівська Аравія імпортує морем рекордні обсяги дизпального з Росії

17:20 30.05.2023

Провідний експортер сирої нафти Саудівська Аравія максимізує прибутки від нафтопереробки, імпортуючи морем безпрецедентну кількість дешевого російського дизельного палива та, у свою чергу, доставляючи рекордні обсяги до Сінгапуру, де паливо може досягти вищої маржі.

Про це повідомляє Reuters із посиланням на дані відстеження танкерів.

Росії довелося переспрямувати обсяги, які вона продавала до Європи, що раніше була її домінуючим товарним ринком, після того, як у лютому Євросоюз заборонив імпорт нафтопродуктів у відповідь на російське військове вторгнення в Україну. За словами трейдерів і аналітиків, це дозволило державному нафтовому гіганту Саудівської Аравії Saudi Aramco збільшити травневий обсяг імпорту до Сінгапуру до рекордних рівнів і заробити на кращому арбітражному нетбеку на сході, ніж у Європі.

Постачання дизельного палива в Сінгапурі відносно обмежене через обслуговування регіональних нафтопереробних заводів, у той час як постачання на Близькому Сході зростають, що може створити для трейдерів можливості спотового арбітражу для переміщення вантажів (до Сінгапуру)”, — сказала керівник відділу аналізу Vortexa APAC Серена Хуанг.

За даними Refinitiv та Vortexa, Саудівська Аравія імпортує до 500 тис. тонн (3,7 млн барелів) або більше російського дизельного палива в травні, причому більша частина прибуде до Рас Танура, де розташований один із нафтопереробних заводів Saudi Aramco. Водночас постачання дизеля із Саудівської Аравії, який надходить до Сінгапуру, має досягти безпрецедентного рівня 400 тис. тонн.

Зростання постачань із Саудівської Аравії може поповнити запаси в Сінгапурі, оскільки експорт із Північно-Східної Азії падає під час сезону капітального ремонту нафтопереробних заводів між травнем і липнем, додали джерела Reuters.

Згідно з торговими джерелами та даними Refinitiv, російські вантажі сірчаного газойлю з вмістом сірки 10 ppm торгуються зі знижкою приблизно в $30 за барель до котирувань на Близькому Сході, порівняно зі спотовими надбавками в Азії за той самий сорт у $0,16 за барель до котирувань Сінгапуру.

За даними Kpler, експорт дизельного палива з Саудівської Аравії в усьому світі в квітні досяг історичного максимуму в 3,7 ммлн тонн. Очікувалося, що нафтопереробний завод у Джізані, що належить виключно Aramco, збільшить експорт дизельного палива, коли обсяги сирої нафти стабілізуються.

Теми:

Ще на цю тему