Парламент Молдови зняв імунітет з керівниці ключової проросійської партієї "Шор"

19:00 26.05.2023

Парламент Молдови 26 травня позбавив депутатку проросійської партії "Шор" та її віцеголову Марину Таубер депутатської недоторканності, щоб передати її справу до суду.

Про це, як пише "Європейська правда", повідомило видання Newsmaker.

Рішення ухвалили на засіданні парламенту за запитом в.о. генпрокурора Іона Мунтану. Мунтяну повідомив, що має намір передати до суду справу, за якою Таубер звинувачують у скоєнні трьох злочинів.

Ідеться про фальсифікацію звіту про фінансування виборчої кампанії під час виборів мера Бєльц 2021 року, свідоме прийняття фінансування від злочинного угруповання і дозвіл незаконного фінансування партії "Шор" злочинною групою з 13 липня 2022 року до 1 травня 2023 року.

Таубер, яка перебуває під домашнім арештом, не прийшла на сьогоднішнє засідання парламенту. Напередодні 25 травня вона заявила, що всі справи, в яких вона фігурує, "шиті білими нитками".

У травні минулого року Таубер уже позбавляли імунітету, дозволивши прокурорам затримати депутатку. З липня до вересня Таубер перебувала під арештом у в'язниці. Потім її перевели під домашній арешт і судовий контроль. А в травні 2023 року депутатку затримали в аеропорту. Вона мала полетіти до Ізраїлю. Зараз Таубер перебуває під домашнім арештом.

Таубер не визнає провину і вважає себе жертвою політичного переслідування опозиції.

Ще на цю тему