Кабмін дозволив обладміністраціям віддавати надлишкову пшеницю для гуманітарної програми Grain from Ukraine

17:20 19.05.2023

Кабінет міністрів дозволив обласним та Київській військовим адміністраціям безоплатно передати залишки зерна, яке закуплене за рахунок коштів державного бюджету, для реалізації гуманітарної програми Grain from Ukraine.

Як повідомляє прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства, про це ідеться у постанові №495 «Про внесення до деяких постанов Кабінету Міністрів України змін щодо надання гуманітарної допомоги державам Африки та Азії», ухваленій урядом цього тижня, пише видання Порти України.

ОВА можуть безоплатно передати зерно органам, фондам, програмам Організації Об’єднаних Націй або її головним органам, або спеціалізованим установам ООН, іншим автономним міжурядовим організаціям системи ООН або їх представникам для надання гуманітарної допомоги державам Африки та Азії, про що мають щотижнево інформувати Мінагрополітики”, — вказала прес-служба.

Зазначається, що прийняття постанови дозволить ефективно використати зерно, потреба у забезпеченні населення територіальних громад продукцією переробки якого наразі втратила актуальність.

В рамках реалізації програми Grain from Ukraine передбачається закупити та відправити державам Африки та Азії 125 тис. тонн пшениці 2-го та 3-го класів.

З моменту старту програми Grain From Ukraine порти Великої Одеси відправили 170 тис. тонн української пшениці до таких нужденних країн як Ефіопія, Сомалі, Ємен, Кенія.

Програма Grain from Ukraine реалізується в партнерстві з Всесвітньою продовольчою програмою ООН (WFP). Про фінансову участь у програмі заявили понад 30 держав та Європейський Союз. Обсяг акумульованих коштів, наданих міжнародними партнерами для української ініціативи Grain from Ukraine становить майже $200 млн.

Перше судно Nord Vind (прапор — Барбадос) за цією програмою на початку грудня прибуло до порту Джибуті, звідки 25 тис. тонн пшениці було доставлено мешканцям Ефіопії.
 

Ще на цю тему